| Name | Reflective Monochromatic FSTN LCD Display |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Display Color | Monochrome |
| Interface | SPI |
| Lcd Type | FSTN, Positive |
| Display Type | TFT LCD |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Viewing Size | 26.355x 25.33 Mm |
|---|---|
| Active Area | 55x23mm |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Operating Voltage | 3.0~5.0V |
| Display Mode | Positive |
| LCM Interface | MIPI |
|---|---|
| Luminace | 1200cd/m2 |
| Active Area | 94.2(H) * 150.72(V) |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Fpc Pin Number | 40 Pins |
| Working Supply | 3.3v |
|---|---|
| Interface Type | PIN, 36 Numbers |
| Backligaht | Blue Backlight |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
| Storage Temperature | -10~+60℃ |
| Viewing Direction | Full |
|---|---|
| Active Display Area | 94.2(H) * 150.72(V) |
| Operating Temperature | -20+70 |
| Original Place | CHINA |
| Pin Count | 40 Pin |
| Touchscreen | No |
|---|---|
| Interface | SPI |
| Active Area | 30.57(W)* 22.76(H) Mm |
| Dimensions | 35.65(W)* 32.50(H)* 4.10(T) Mm |
| Module Size | 211.1(H) X 126.5(V) X (5.9)(T)mm |
| Interface Mode | 8 Bit 6800,8 Bit 8080 |
|---|---|
| Color Pattern | Black Film Negative Display |
| Bonding Mode | COG |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Controller | UC1698U (COG) |
| Display Color | White |
|---|---|
| Type | VA Lcd Display |
| View Angle Direction | 12 O′clock |
| Operating Temp | -20ºC-+70ºC |
| Customized | Customized |
| Name | 128x64 LCD Display |
|---|---|
| Dimensions | 93mm X 70mm X 12mm |
| Operating Temperature | -10°C To 60°C |
| Fpc Number | 10PIN |
| Display Size | 128x64 |