| Name | 128x64 COG LCD Module |
|---|---|
| Lcd Type | FSTN(Gray), Positive |
| Display Size | 128x64 |
| Voltage | 3.3V |
| Driver Ic | UC1701X |
| Resolution | 128x 64 Pixels |
|---|---|
| Display Mode | FSTN |
| Controller | S6B0724 |
| Connector | COG+FPC, 10pin |
| Production Technology | COG |
| Bonding Mode | COG |
|---|---|
| Operate Temperature | -20~+70℃ |
| Number Of Pins | 28 PIN |
| Backlight | White LEDs |
| Application | Industrial, Medical, Automotive, Consumer Electronics |
| Lcd Type | TN, Positive |
|---|---|
| Storage Temperature Range | -30 To +80℃ |
| Screen Size | 58(H)*41.56(W)*4.5(T)mm Or Customized Size |
| Display Mode | Positive , Transflective |
| Number Of Dots | 128X64 Dots |
| Name | 2.4 Inch LCD Display |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Interface | SPI Interface |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Lcd Type | STN, Positive |
|---|---|
| Backlight | Led Backlight |
| Module Size | 79.05 X 39.5 X 8.24 Mm |
| Viewing Angle | 6 O'clock |
| Controller | S6B0724 |
| Overall Dimensions | 35.1 X 30.9 X 3 Mm |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Viewing Size | 26.355x 25.33 Mm |
| Product Type | FSTN Positive |
| Touchscreen | Optional Resistive Or Capacitive |
| Display Mode | 128x64 Graphic LCD Display |
|---|---|
| Dots / Resolution | 128 × 64 Dots |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Driver Method | 1/65D 1/9B, VIcd = 9.8V, Vdd = 3.0V |
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Dimensions | 65.8 X 36.8 X 6.2 Mm |
|---|---|
| Viewing Size | 53.0 X 24.6 Mm |
| Backlight Type | LED |
| Viewing Angle | 6:00 |
| Fpc Connect | 10 Pins |
| Connect | Plugging In |
|---|---|
| Backlight Color | Green Backlight |
| Operating Temperature | -10°C To +60°C |
| Resolution | 128x64 |
| Backlight | LED Backlight |