| Driver Lc | ST7789V |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Keywords | 2.8 Inch Small LCD Display |
| Backlight Type | LED |
| Interface | 3 Wire 4 Wire SPI MCU 8/9/16/ 18 BIT RGB 6/16/18BIT |
| Display | TSD Round LCD Display |
|---|---|
| Color | Normally Black |
| Size | 2.48 Inch |
| Colors | 262K |
| Backlighttype | LED Backlight |
| Commodity | 3.6 Inch TFT LCD Display |
|---|---|
| Outline Dimension | 107.13(W )×107.13(H)×9.76(T) Mm |
| Interface Definition | RGB 24 Bits |
| Backlight Technology | LED |
| Driver Ic | ST72566 |
| Interface | 3line SPI + 18bit RGB |
|---|---|
| View Direction | Free |
| Lcd Type | AMOLED , Normally Black |
| Working Temperature | -20℃~70℃ |
| Surface Luminancee | 250nits |
| Interface | MCU 8//16 BIT RGB 16/18BIT |
|---|---|
| Storage Temp | -20℃~+60℃ |
| Type | IPS TFT LCD Display |
| Screen Size | 2.4 Inches |
| Number Of Pixels | 240 (H)×320(V) |
| Product Type | VA LCD Display |
|---|---|
| Color Depth | 16.7 Million Colors (24-bit) |
| Connect | Pin, Zebra |
| Surface Treatment | Anti-glare Coating |
| Viewing Direction | 6 O'clock Or 12 O ' Clock |
| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Operating Temp | 0~+50°C |
| Display Color | Black |
| Dot | 128*128 |
| Lcd Drive Voltage | 5.0V |
| Storage Temp | -20℃~+70℃ |
|---|---|
| Backlight | LED |
| Touch Screen | Without/with RTP/ With CTP |
| Viewing Angle | All |
| Commodity | 3.5inch Square TFT LCD Display |
| Dimensions | 84.0 X 84.0 X 3.05 Mm |
|---|---|
| Viewing Angle | All Viewing Angle, IPS |
| Colors | 262K |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Screen Type | LCD TFT |
| Display Size | 5 Inches |
|---|---|
| Brightness | 700 Cd/m² |
| Display Type | TFT LCD |
| Viewing Angle | All |
| Size | 5 Inch |