| Storage Temp | -20ºC-+70ºC |
|---|---|
| Display Mode | FSTN Positive, Transmissive |
| Backlight Color | White |
| Transport Package | Carton/Pallet |
| Operating Voltage | 3.3V |
| Vdd | 3.3V |
|---|---|
| Display Viewing Area | 66.0(W)* 32.7(H) Mm |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
| Fpc Number | 26PIN |
| Interface | 8-bit Parallel, SPI |
| Panel Type | TFT LCD |
|---|---|
| Pixel Pitch | 0.2025 Mm |
| Lcd Type | TFT |
| Luminance | 450 Cd/m2 |
| LCD Type | Normally Black |
| Storagetemperature | -30°C To 80°C |
|---|---|
| Luminance | 800 Cd/m2 |
| Aa Size | 22.7(W) X 42.72(H) |
| Screentype | TFT LCD |
| Overall Dimensions | 25(W) X 49.33(H) X 2.11(T) |
| Interface | 4 SPI (MCU Interface Optional) |
|---|---|
| Viewing Direction | 12:00 |
| Screentype | LCD TFT |
| Displaysize | 2.4 Inches |
| Backlight | LED Backlight |
| Interface | RGB/MCU/SPI |
|---|---|
| Touch Screen | Without Touch Screen ( Customizable ) |
| Display Technology | TFT LCD |
| Lcd Type | TFT |
| Surface Luminance | 300 Cd/m2(nits) |
| Surface Luminance | 350 Cd/m2(nits) |
|---|---|
| Outline Size | 40.0L×28.0W×4.5H(max) |
| Operating Temperature | -20°C To +70°C |
| Interface | 6800-Series OR 8080 Series MPU |
| Backlight Type | LED |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Display Size | 1.3 Inches |
| Aa Size | 23.4(H) X 23.4 (V) Mm |
| Display Technology | TFT LCD |
| Screentype | LCD TFT |
|---|---|
| Panel Type | IPS |
| Interface Types | MCU 8bits |
| Pin Number | 18 Pins |
| Outline Size | 30.9*36.51*2.3mm |
| Pin Number | 24 PIN |
|---|---|
| Interface Types | MPU 8 Bit, (customizable) |
| Response Time | 10 Ms |
| Resolution | 128*128 Pixels |
| Display Size | 1.44 Inches |