| Backlight | 4 LEDS |
|---|---|
| Surface Luminance | 300 Cd/m2 (Customizable) |
| Interface | SPI 4 Lines |
| Panel Type | TFT |
| Viewing Direction | 12 O'clock |
| Touch Type | With/without RTP/CTP |
|---|---|
| Working Temperature | -20℃~70℃ |
| Touch Screen | Customized |
| Connector | 14pin Socket FPC |
| Type | IPS |
| Screen Size | Customized |
|---|---|
| Display Technology | LCD |
| Touch Screen | Customized |
| Operating Temp | -20°C~70°C |
| Display Mode | Negative |
| Fpc | 16pin |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Display Color | Monochrome (Black And White) |
| Interface | 4-line SPI Interface |
| Display Type | LCD |
| Active Area | Customizable |
|---|---|
| Contrast Ratio | 500:1 |
| Touchscreen | 4-Wire Resistive (Optional/Customizable) |
| Brightness | 300 Cd/m² |
| Display Technology | TFT LCD |
| Surface Luminance | 400 Cd/m² (typical) |
|---|---|
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Interface | 4-wire SPI |
| Viewing Direction | 80° All Directions |
| Screen Size | 1.14-inch |
| Surface Luminance | 420 Cd/m2(nits) |
|---|---|
| Dimensions | 57.14 X 96.85 X 1.95 Mm |
| Screen Size | 3.97 Inches |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Size | 3.5 Inches |
| Interface Types | MCU&SPI |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Connectivity | Plugging (customizable) |
| Product Type | TFT LCD Screen |
|---|---|
| Pin Number | 50 PIN |
| Size | 7 Inch |
| Operating Temperature | –20℃ To +70℃ |
| Viewing Angle | All |
| Pins Number | 7 Pins |
|---|---|
| Panel Type | LCD |
| Interface | SPI |
| Outline Size | 27.5(H) X 39.0(V) X 11.3(D) Mm |
| Touchscreen | Customized |