| Overall Dimensions | 36.67(H) X 88.45(V) X 1.61(T) Mm |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Screen Size | 3.51 Inches |
| Viewing Angle | IPS Full Viewing Angle(80/80/80/80) |
| Light Source | LED |
| Interface Types | SPI |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Outline Dimension | 21.16x29.22x1.9 Mm |
| Connectivity | FPC Connector Type |
| Pin Number | 13 PIN |
| Pins Number | 19PINS |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Display Type | VA LCD |
| Bias | 1/3 |
| Lcd Drive Voltage | 5.0V |
| Pin | 14 |
|---|---|
| Number Of Dots | 240(RGB)X 320 |
| Product Type | Tft Lcd |
| Operation Temperature | -30℃ To +85℃ |
| Outline Dimension | 42.72x60.26x3.05mm |
| Led Number | 3LEDs |
|---|---|
| Power Supply | 2.8V |
| Viewing Direction | 12 O'clock |
| Screen Size | 1.54 Inches |
| Driver Ic | ST7789T3 |
| Number Of Pins | 24 Pins |
|---|---|
| Color Depth | 65K/262K |
| Working Temperature | -20℃~70℃ |
| Panel Type | IPS |
| Brightness | 300 Cd/m2 |
| Storage Temperature | -30--80 ℃ |
|---|---|
| Application | Consumer Electronics, Smart Wearables, Etc. |
| Supplier Type | Manufacturer |
| Resolution | 480 X 480 Pixels |
| Viewing Direction | All |
| Application | Industrial, Medical, Consumer Electronics |
|---|---|
| Bonding Mode | COG |
| Display Type | COG (Chip-On-Glass) |
| Driver Ic | S6B0724 |
| Display Color | Monochrome |
| Dot Pitch | 0.0975*0.0975 |
|---|---|
| Operating Temp | -20℃~ + 70℃ |
| Module Size | 44×44×3.09mm |
| Backlight Leds | 2 LEDs |
| Interface | SPI 4 Line BIT Interface |
| Driver Ic | ST7701S |
|---|---|
| Display Type | Normally Black |
| Viewing Angle | ALL |
| Size | 3.0 Inch |
| Touchscreen | No |