| Size | 0.96 Inch |
|---|---|
| Pixel Pitch | 0.17925 Mm |
| Viewing Angle | 170° Horizontal, 160° Vertical |
| Backlight Type | LED |
| Interface | 4 SPI |
| Display Mode | 128x64 Graphic LCD Display |
|---|---|
| Dots / Resolution | 128 × 64 Dots |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Driver Method | 1/65D 1/9B, VIcd = 9.8V, Vdd = 3.0V |
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Type | IPS |
| Compatibility | PC And Mac |
| Screen Size | 0.96 Inches |
| Display Mode | Normally Black |
|---|---|
| Display | TFT Round LCD Display |
| Port | Shenzhen |
| Panel Type | IPS |
| Keyword | Round Shape |
| Name | TFT LCD Display |
|---|---|
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Display Type | TFT |
| Resolution | 480x800 Dots |
| Viewing Angle | 178 Degrees |
| Lcd Type | FFSTN, Positive |
|---|---|
| Dimensions | 93.0mm X 70.0mm X 12.0mm |
| Voltage | 3.0V |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Connector | 18 Pin Connector FPC |
| Name | Round TFT LCD Display |
|---|---|
| Touch Ic | ST1624i |
| Panel Type | IPS |
| Touch Screen | Yes |
| Active Area | 32.4(W)* 32.4(H) Mm |
| Back-light | LED Side-light Type |
|---|---|
| Interface Type | SPI |
| Drive | ST7789V |
| Lcd Active Area | 33.48*44.64 |
| Peration Temperature | -20~+70 |
| Display Technology | LCD |
|---|---|
| Connect | Pin |
| Outline Size | 50.80 X 30.48 |
| Size | Customized |
| Backlight Technology | LED |
| Name | VA LCD Display |
|---|---|
| Small Orders | Accepted |
| Connector | Pin Or Zebra |
| Driving Condition | 4.5 V |
| LED Backlight | White |