| Interface | MCU 8//16 BIT RGB 16/18BIT |
|---|---|
| Storage Temp | -20℃~+60℃ |
| Type | IPS TFT LCD Display |
| Screen Size | 2.4 Inches |
| Number Of Pixels | 240 (H)×320(V) |
| Outline Size | 85 Mm ( L ) * 64 Mm ( W ) |
|---|---|
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Screen Type | TFT |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Interface | RS232 / TTL |
| Storage Temperature | -30~+70℃ |
|---|---|
| Screen Size | Customized |
| Backlight Type | LED |
| Lcd Type | VA Lcd Display |
| Mode | VA,Negative Display |
| Durability | Varies, Typically Between 20,000-100,000 Hours |
|---|---|
| Operating Temp | -40°C ~ +70°C |
| Panel Size | 1.54 Inch (diagonal) |
| Lcm Interface | I2C |
| Type | OLED |
| Viewing Direction | 12 O' CLOCK |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Bias | 1/3 |
| Storage Temperature | -10~+60℃ |
| Lcd Type | VA, Nagative |
| Driver Method | 1/4 Duty, 1/3 Bias |
|---|---|
| Supply Voltage | 5V |
| Production Capacity | 10000 PC/monthes |
| Working | 0 To 50℃ |
| Lcd Type | TN Negative, Transmissive |
| Resolution | Customized |
|---|---|
| Backgroundcolor | White |
| Outline Dimension | 113(W)* 75(H)* 2.8(T) Mm |
| Voltage | 3.6 V |
| Connectivity | PIN, 40 Numbers |
| Storage | -10℃ To 60℃ |
|---|---|
| Viewing Angle | 12O'clock |
| Driver Method | 1/4 Duty, 1/3 Bias |
| Working | 0 To 50℃ |
| Customized | Customized |
| Customization Options | Customizable |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Display Size | Customizable |
| Backlight Color | White |
| Operating Temperature | -30°C To 80°C |
| Connectivity | FPC |
|---|---|
| V Area Size | 41*32.5mm Or Custom |
| Light Source | White LED*6 |
| Size | 45.1*38.2mm*0.7mm Or Custom |
| Viewing Direction | 6 O'clock Or 12 O ' Clock |