| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Resolution | 320*240 Pixels |
| Display Type | TFT LCD |
| Luminance | 250cd/m2 |
| Panel Type | IPS |
| Driver Lc | ST7789V |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Keywords | 2.8 Inch Small LCD Display |
| Backlight Type | LED |
| Interface | 3 Wire 4 Wire SPI MCU 8/9/16/ 18 BIT RGB 6/16/18BIT |
| Production Technology | COG |
|---|---|
| Bonding Mode | COG |
| Contactor | FPC |
| Operatingtemperature | 0°C TO + 50°C,-10°C TO + 60°C,-20°C TO + 70°C, |
| Voltage | 2.8V,3.0V, 3.2V,3.6V,4.0V,4.5V,5.0V |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
|---|---|
| Brightness | Customizable |
| Lcd Type | TFT |
| Technology | LCD |
| Connectivity | SPI |
| Display Technology | TFT LCD |
|---|---|
| Surface Luminance | 250 Cd/m2(nits) |
| Outline Size | 126.5mmx100mmx9.5mm |
| Display Type | TFT LCD |
| Interface | 24 Bits-RGB Interface |
| Interface | RGB/MCU/SPI |
|---|---|
| Touch Screen | Without Touch Screen ( Customizable ) |
| Display Technology | TFT LCD |
| Lcd Type | TFT |
| Surface Luminance | 300 Cd/m2(nits) |
| Surface Luminance | 400 Cd/m2(nits) |
|---|---|
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Viewing Angle | IPS All Viewing Angles |
| Touchscreen | Customized |
| Size | 4inch |
| Touch Screen | Customized |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Display Size | 3.5 Inches |
| Resolution | 320x480 Dots |
| Display Technology | TFT LCD |
| Backlight | 4 LEDS |
|---|---|
| Surface Luminance | 300 Cd/m2 (Customizable) |
| Interface | SPI 4 Lines |
| Panel Type | TFT |
| Viewing Direction | 12 O'clock |
| Viewing Direction | IPS All Viewing Angles |
|---|---|
| Pins Number | 25 Pins |
| Connect | Soldering |
| Backlight | White LED |
| Lcd Type | IPS |