| Name | TFT LCD Display |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Panel Type | LCD |
| Display Mode | Normal Black |
| Resolution | High Resolution |
| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Display Type | HTN, POSITIVE ,TRANSFLECTIVE |
| Drive Ic | ST7565R |
| Color | Monochrome |
| Viewing Direction | 12.00 O’clock |
| Dot Pitch | 0.519mm(L)*0.45mm(W) |
|---|---|
| Controller | SPLC780D1 OR EQUIVALENT |
| Color | White |
| Storage Temperature | -20~70° |
| Connetor | FPC |
| Name | LCD Display Module |
|---|---|
| Power Supply | 3.0V |
| Display Type | FSTN, POSITIVE ,TRANSFLECTIVE |
| Viewing Direction | 6.00 O’clock |
| LCD Driving Method | 1/65 Duty, 1/9 Bias, 9.2V |
| Name | 8x2 Character LCD Display |
|---|---|
| Controller | S6B0069 Or Equivalent |
| Display Color | White |
| Driving Scheme | 1/160 Duty, 1/14 Bias |
| Backlight Type | LED |
| Name | TFT LCD Touch Screen |
|---|---|
| Driver Ic | ST7775R |
| Lcm Type | 4.3 Inch TFT+CTP+PCB-3 |
| Viewing Angle | 12 O’clock |
| Working Voltage | 3.3V |
| Name | TFT Capacitive Touchscreen |
|---|---|
| Touth | Capacitive |
| Viewing Direction | 12 O’clock |
| Luminace | 350cd/m2 |
| Type | LCD Touch Screen |
| Name | TFT LCD Touch Screen |
|---|---|
| Active Area | 48.60*64.80mm |
| Brightness | 300nits |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Connectivity | HDMI, VGA |
| Lcd Type | FSTN, Positive |
|---|---|
| Name | COG LCD Display |
| Pin Count | 32PIN |
| Backlight Type | LED |
| Controller | ST7567 |
| Name | Monochrome LCD Screen |
|---|---|
| Driving Scheme | 1/64 Duty Cycle, 1/9 Bias |
| Backlight | LED (YELLOW-GREEN) |
| Luminance | 250cd/m2 |
| Drive Method | 1/65duty 1/9 Bias |