| Name | 5 Inch TFT LCD Display Screen |
|---|---|
| Led Life Time | 50,000 Hr |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Display Area | 55.44(H)x98.64(V)mm |
| Backlight | 56LEDs, 160mA, 21.5V |
| Name | IPS TFT LCD Display |
|---|---|
| Lcm Outline Dimension | 46.00 (W) X40.80(H) X2.50(T) Mm |
| Backlight Type | LED |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Backlight | 50K Hours |
| Name | LED Backlit TFT Display 7 Inch |
|---|---|
| Logic Voltage | 2.5V-3.3V |
| Surface Luminance | 450CD/M2 |
| Lcd Type | A-Si TFT Active Matrix |
| Number Of Dots | 240X(RGB)X320 |
| Name | Graphic LCD Display |
|---|---|
| Fpc | 12pin |
| Voltage | 3.0V |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Dot Matrix | 128*64 Dots |
| Name | 2.4 Inch LCD Display |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Interface | SPI Interface |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Name | 128x64 LCD Display |
|---|---|
| Dimensions | 93mm X 70mm X 12mm |
| Operating Temperature | -10°C To 60°C |
| Fpc Number | 10PIN |
| Display Size | 128x64 |
| Name | 2.9 Inch LCD Screen |
|---|---|
| Color Depth | Monochrome |
| Operating Temperature | -10 To 60 Degrees Celsius |
| Backlight Type | LED |
| Display Size | 128x64 |
| Lcd Type | FFSTN, Positive |
|---|---|
| Dimensions | 93.0mm X 70.0mm X 12.0mm |
| Voltage | 3.0V |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Connector | 18 Pin Connector FPC |
| Name | IPS TFT LCD Display |
|---|---|
| Supplier Type | Manufacturer |
| Display Features | Anti-glare, Flicker-free, Low Blue Light |
| Backlight | LED |
| Color Depth | 16.7 Million Colors |
| Name | IPS TFT LCD Display |
|---|---|
| Touch Screen | No |
| Viewing | Full View |
| Number Of Pins | 24 Pins |
| Color Gamut | RGB 100% |