| Display Mode | TFT/Transmissive |
|---|---|
| Touch Screen | No |
| Resolution | 320 X 240 Pixels |
| Size | 3.5 Inch |
| Light Source | White LED*6 |
| Screen Type | TFT |
|---|---|
| Display Mode | Normal White |
| Backlight Technology | LED |
| Active Area | 48.96(H)* 73.44(V) Mm |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
| Ctp Interface | I2C |
|---|---|
| Resolution | 480*360 Pixels |
| Light Source | White LED*6 |
| Pin Number | 25 PIN |
| Driver Ic | ST7701S |
| Name | LCD Display Module |
|---|---|
| Power Supply | 3.0V |
| Display Type | FSTN, POSITIVE ,TRANSFLECTIVE |
| Viewing Direction | 6.00 O’clock |
| LCD Driving Method | 1/65 Duty, 1/9 Bias, 9.2V |
| Colors | 262K |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Active Area | 13.82(H)*23.04(V) Mm |
| Dimensions | 16.12(H)*29.76(V)*1.52(D) Mm |
| Size | 1.06 Inch |
| Surface Luminance | 250 Cd/m2(nits) |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Connection | Plugging (customizable) |
| Display Size | 2.2 Inches |
| Viewing Angle | 12:00 |
| Technology | LCD |
|---|---|
| Touchscreen | No |
| Viewing Angle | 12 O ' Clock |
| Colors | 262K |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Name | 3.5 Inch TFT LCD Display Module |
|---|---|
| Resolution | 320*480 |
| Backlight | White LED |
| Interface | RGB&MCU |
| Display Type | TFT |
| Colors | 262K |
|---|---|
| Connectivity | RGB |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Resolution | 320*240 Pixels |
| Luminance | 1000 Cd/m2 |
|---|---|
| Connection | ZIF |
| Active Area | 137.47(W) X 77.23(H) (mm) |
| Resolution | 1024x600 Pixels |
| Backlight Type | LED |