| Voltage | 3V |
|---|---|
| Storage Temperature | -40°C To 80°C |
| Number Of Segments | CUSTOM |
| Operating Temperature | -30°C To 70°C |
| Drive Mode | 1/8 Duty, 1/4 Bias |
| Dimensions | 65.8 X 36.8 X 6.2 Mm |
|---|---|
| Viewing Size | 53.0 X 24.6 Mm |
| Backlight Type | LED |
| Viewing Angle | 6:00 |
| Fpc Connect | 10 Pins |
| Connect | Pin, Zebra Or FPC |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock Or 12 O ' Clock |
| Touch Screen | Customized |
| Light Source | White LED*6 |
| Display Technology | LCD |
| Polarizer Type | Transflective/Transmissive/Reflective |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock Or 12 O ' Clock |
| Backlight | With Or Without |
| Operating Temp | -20℃-+70℃ |
| Voltage | 2.8V,3.0V, 3.2V,3.6V,4.0V,4.5V,5.0V |
| Application | Industrial, Medical, Consumer Electronics |
|---|---|
| Bonding Mode | COG |
| Display Type | COG (Chip-On-Glass) |
| Driver Ic | S6B0724 |
| Display Color | Monochrome |
| Backlight | LED |
|---|---|
| Dimensions | Customized |
| Module Size | Customized |
| Panel Type | VA LCD Display |
| Technology | LCD |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Type | IPS |
| Compatibility | PC And Mac |
| Screen Size | 0.96 Inches |
| Name | 5V LCD Display Monochrome |
|---|---|
| Backlight Color | White, 3.0V, 90mA |
| Voltage | 3.3V |
| Dots Size | 0.32×0.32mm |
| Storage Temp | -30~+80°C |
| Active Area | 66.52 (W) X33.24(H) |
|---|---|
| Backlight | LED Backlight (usually White Or Blue) |
| Interface | MCU |
| Screen Size | 80.0(W) X 54.0 (H) X 9.7(D) |
| Controller Ic | ST7567 |
| Name | Reflective Monochromatic FSTN LCD Display |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Display Color | Monochrome |
| Interface | SPI |
| Lcd Type | FSTN, Positive |