| Display Type | VA (Vertical Alignment) LCD |
|---|---|
| Operation Temperature | -30~80℃ |
| Customized | Customized |
| Polarizer Type | Transflective/ Transmissive |
| Backlight | 4pcs Led |
| Name | 8x2 Character LCD Display |
|---|---|
| Controller | S6B0069 Or Equivalent |
| Display Color | White |
| Driving Scheme | 1/160 Duty, 1/14 Bias |
| Backlight Type | LED |
| Display Color | Monochrome (Black And White) |
|---|---|
| Operating Voltage | 3.3V(Typical Value) |
| Controller Chip | ST7565R |
| Polarizer Type | Transflective |
| Interface Connector | 8080 MCU Interface OR 6800 MCU Interface OR 4-Line SPI Interface |
| Storage Temperature | -40°C To +85°C |
|---|---|
| Operating Voltage | 4.8v |
| Driving Condition | 1/2 Duty, 1/2 Bias |
| Luminance | 200 Cd/m2 |
| Operating Temperature | -25°C To +65°C |
| Size | Customized |
|---|---|
| Light Source | White LED |
| Interface | Serial/parallel Interface |
| Overall Dimensions | 58.70×38.50×4.50(excluded FPC Length) |
| IC | ST7567 |
| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Number Of Characters | 16 Characters X 2 Lines |
| Controller | SED1520 Or Equivalent. |
| Dot Pitch | 0.6mm(L)*0.49mm(W) |
| Module Size | 84.0(W) ´ 44.0(H) ´ 9.3 Max (T) |
| Name | Graphic LCD Display |
|---|---|
| Lcd Type | FSTN(Black-white), Positive |
| Display Size | 128x64 Pixels |
| Vdd | 3.0V |
| Brightness | >100 Cd/m2 |
| Interface | 8-bit Parallel |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Resolution | 128x64 |
| Storage Temperature | -20 To 70 Degrees Celsius |
| Operating Temperature | -10~+60℃ |
| Interface | LVDS |
|---|---|
| Operation Temp | -20+70℃ |
| Contactor | Pin, Zebra Or FPC |
| Display Mode | Positive Or Negative |
| Display Type | COG |
| Panel Type | TFT |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Size | 2.4inches |
| Colors | 262K |
| Display Technology | LCD |