| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Compatibility | Windows, Mac, Linux |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Va Size | Customized |
| Pins Number | 50 Pins |
| Name | Graphic LCD Display Module |
|---|---|
| LCD Type | STN, Negative |
| Polarizer Type | Transmissive |
| Resolution | 128x64 Dots |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Connectivity | FPC |
|---|---|
| V Area Size | 41*32.5mm Or Custom |
| Light Source | White LED*6 |
| Size | 45.1*38.2mm*0.7mm Or Custom |
| Viewing Direction | 6 O'clock Or 12 O ' Clock |
| Name | Seven Segment LCD Display Module |
|---|---|
| Operating Voltage | 3.3V-5V |
| Storage | -10℃ To 60℃ |
| Connector | PIN |
| Backlight Type | Blue LEDs |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Polarizer Type | Transmissive |
| LCD Type | Segmented Display |
| Technology | LCD |
| Drive Method | 1/4 Duty, 1/3 Bias |
| Backlight Color | White |
|---|---|
| Operating Temperature | 0~+50℃ |
| Customized | Customized |
| Screen Size | Customized |
| Connector | PIN, 34 Numbers |
| Pins Number | 7 Pins |
|---|---|
| Panel Type | LCD |
| Interface | SPI |
| Outline Size | 27.5(H) X 39.0(V) X 11.3(D) Mm |
| Touchscreen | Customized |
| Power Supply Voltage | 5V |
|---|---|
| Standard | ISO9001:2015,ROHS |
| Operating Temp | -20 To 70℃ |
| Display | 320×240 Dots |
| Display Color | Monochrome |
| Voltage | 3.0V |
|---|---|
| Dot Matrix | 128*64 Dots |
| Viewing Angle | 160 Degrees |
| Fpc Number | 21PIN |
| Driver IC | ST7567A |
| Backlight Color | Customizable |
|---|---|
| Dimensions | 37mm ( L ) * 17mm ( W ) * 1.1mm T |
| Supply Voltage | 3.0V |
| Display Type | Segment LCD |
| Connect | Pin |