| Name | Monochrome LCD Screen |
|---|---|
| Driving Scheme | 1/64 Duty Cycle, 1/9 Bias |
| Backlight | LED (YELLOW-GREEN) |
| Luminance | 250cd/m2 |
| Drive Method | 1/65duty 1/9 Bias |
| Driver Ic | ST7567 |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Resolution | 128x64 Pixels |
| Fpc Number | 30PIN |
| Name | 128x64 LCD Display |
| Overall Dimensions | 133.0 X 44.0 X 2.80 Mm |
|---|---|
| Pin Number | 72 Pins |
| Operating Temp | -20°C To +70°C |
| Driving Condition | 1/8 Duty, 1/5 Bias |
| Optics | All Viewing Angles |
| Working Supply | 5.0V |
|---|---|
| Drive Mode | 1/4 Duty, 1/3 Bias |
| Interface Type | COB+Zebra |
| View Angle Direction | 12o'clock |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Name | 2.9 Inch LCD Screen |
|---|---|
| Color Depth | Monochrome |
| Operating Temperature | -10 To 60 Degrees Celsius |
| Backlight Type | LED |
| Display Size | 128x64 |
| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Display Type | HTN, POSITIVE ,TRANSFLECTIVE |
| Drive Ic | ST7565R |
| Color | Monochrome |
| Viewing Direction | 12.00 O’clock |
| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Operation Temperature | -20℃~+70℃ |
| Storage Temp | -30- 80degreee |
| View Angel | 6 O'clock |
| Dot | 160*128 |
| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Polarzer Mode | Transflective |
| Display Resolution | 160x128 Pexels |
| Contrast Ratio | Varies Depending On Model |
| Duty | 1/128DUTY |
| Name | Monochrome LCD Display Module |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Strorage Temp | -30-80'C |
| Dot Size | 0.55mm(L)*0.4mm(W) |
| Viewing Area | 76(W)*26(H) Mm |
| Dot Pitch | 0.519mm(L)*0.45mm(W) |
|---|---|
| Controller | SPLC780D1 OR EQUIVALENT |
| Color | White |
| Storage Temperature | -20~70° |
| Connetor | FPC |