| Name | TFT Capacitive Touchscreen |
|---|---|
| Touth | Capacitive |
| Viewing Direction | 12 O’clock |
| Luminace | 350cd/m2 |
| Type | LCD Touch Screen |
| Name | TFT LCD Touch Screen |
|---|---|
| Active Area | 48.60*64.80mm |
| Brightness | 300nits |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Connectivity | HDMI, VGA |
| Drive IC | OTA7001AC / OTA9960A |
|---|---|
| Brightness | 300 Cd / M2 |
| Lcd Interface | LVDS |
| VA Size | 108 Mm X 64.8 Mm |
| Usage | Notebook LCM, TV-LCM |
| Name | TFT LCD Touch Screen |
|---|---|
| Driver Ic | ST7775R |
| Lcm Type | 4.3 Inch TFT+CTP+PCB-3 |
| Viewing Angle | 12 O’clock |
| Working Voltage | 3.3V |
| Brightness | 200 Cd/m² |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Display Mode | Normal Black |
| Size | 7 Inches |
| Connectivity | RGB |
| Screen Type | TFT |
|---|---|
| Dimensions | 34.4 * 29 Mm * 2.2 T |
| Size | 1.44inches |
| Touchscreen | No |
| Color Gamut | RGB |
| Lcd Type | TFT |
|---|---|
| Display Mode | TFT/Transmissive |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Outline Size | 155.2*88.2*5.00 Mm |
| Touch Points | 2~10 Available |
|---|---|
| Pitch | 0.5mm |
| Surface Hardnes | ≥7H |
| Glass Frosted Hardnes | 1.1mm ITO Glass |
| Outline Dimension | 105.5*66.2*2.95mm |
| Touth | RTP |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Interface | RGB |
| Number Of Pins | 40 Pins |
| Lcd Type | Tft/Transmissive |
| Touchscreen | Customized |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Screen Size | 1.22inches |
| Screen Type | TFT |
| Active Area | Ø = 30.96 Mm |