| Bonding Mode | COG |
|---|---|
| Operate Temperature | -20~+70℃ |
| Number Of Pins | 28 PIN |
| Backlight | White LEDs |
| Application | Industrial, Medical, Automotive, Consumer Electronics |
| Response Time | 20ms |
|---|---|
| Driving Method | 1 / 64 Duty,1 / 9 Bias |
| Polarizer Type | Transflective |
| Operating Temp | -20 To 70℃ |
| Driver Ic | Ra8835 |
| Polarizer Type | Transflective |
|---|---|
| Operating Voltage | 5V |
| Resolution | 160*128 |
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Viewing Area | 101.00 X 82.00mm |
| Lcd Type | TN, Positive |
|---|---|
| Storage Temperature Range | -30 To +80℃ |
| Screen Size | 58(H)*41.56(W)*4.5(T)mm Or Customized Size |
| Display Mode | Positive , Transflective |
| Number Of Dots | 128X64 Dots |
| Overall Dimensions | 35.1 X 30.9 X 3 Mm |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Viewing Size | 26.355x 25.33 Mm |
| Product Type | FSTN Positive |
| Touchscreen | Optional Resistive Or Capacitive |
| Touchscreen | Customized |
|---|---|
| Resolution | 160*160 |
| Outline Size | 82.2(L) X 76.0(W) X 9(T) Mm |
| Brightness | Customized |
| Connect | Metal Pin ( Can Be Customized ) |
| Display Size | 128x64 Pixels |
|---|---|
| Brightness | 180 Cd/m2 |
| Viewing Angle | 6:00 |
| Module Size | 79.05(L) X 35.2(W) X 8.04(H) (mm) |
| Backlight | LED Backlight |
| Dimensions | 65.8 X 36.8 X 6.2 Mm |
|---|---|
| Viewing Size | 53.0 X 24.6 Mm |
| Backlight Type | LED |
| Viewing Angle | 6:00 |
| Fpc Connect | 10 Pins |
| Lcd Type | STN, Positive |
|---|---|
| Backlight | Led Backlight |
| Module Size | 79.05 X 39.5 X 8.24 Mm |
| Viewing Angle | 6 O'clock |
| Controller | S6B0724 |
| Va Size | 130(W)* 80(H) Mm |
|---|---|
| Drive Method | 1/4 Duty, 1/3 Bias |
| Backlight Type | LED |
| Connectivity | COB+PIN, 35 Numbers |
| Active Area | 36.72(H)* 48.96(V) Mm |