| Name | 2.4 Inch LCD Display |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Interface | SPI Interface |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Viewing Direction | All |
|---|---|
| Screen Type | TFT LCD |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Aa Size | 60.19*160.51 |
| Backlight Technology | LED |
| Connectivity | Soldering (Customizable) |
|---|---|
| Overall Dimensions | 174x136x2.5 Mm |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Storagetemperature | -30°C To 80°C |
| Display Technology | LCD |
| Display Type | TFT |
|---|---|
| Module Size | 57.14×96.85mm |
| Touch Screen | Customized |
| Technology | LCD |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
| Interface | Mpu 8 Bit |
|---|---|
| Operating Voltage | 2.6V To 3.3V, Typical Value 2.8V. |
| Outline Size | 33.9×44.05×2.5mm |
| Panel Type | IPS |
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Panel Type | IPS |
|---|---|
| Surface Luminance | 300 Cd/m2 (Customizable) |
| Touch Screen | Customizable |
| Viewing Angle | 12 O'CLOCK |
| Fpc Connect | 45 Pins |
| Storage Temperature | -10°C To 60°C |
|---|---|
| Display Mode | Custom |
| Viewing Angle | Customizable |
| Number Of Segments | CUSTOM |
| Operate Temperature | 0~+50℃ |
| Light Source | White / Amber / Blue / Yellow |
|---|---|
| Size | 3.7inches |
| Driver Method | 1/4 Duty Cycle, 1/3 Bias |
| Display Mode | Negative / VA Optional |
| Viewing Angles | All |
| Pin Number | 36 PIN |
|---|---|
| Operating Temp | -30°C To +80°C |
| Optics | 6:00 Viewing Direction |
| Backlight Technology | LED |
| Glass | TN, Negative, Transmissive |
| Brightness | 300 Cd/m² |
|---|---|
| Dimensions | 189x169x2.8 Mm |
| Viewing Direction | 6:00 |
| Connector | Metal Pin |
| Driving Condition | Static, 1/1 Duty, 4.7V |