| Interface | 4Line SPI |
|---|---|
| Driver Lc | ILI9488 |
| Active Area | 48.96(H)x73.44(V) |
| Brightness | 400 Cd/m² |
| Display Colors | 262K |
| Interface | 24 Bit RGB Interface |
|---|---|
| Driver Ic | OTA5180A |
| Lcd Size | 4.3inch |
| Color | 16M Colors |
| Resolution | 480x272 |
| Viewing Angle | 6 O'clock |
|---|---|
| Fpc | 34pin |
| Lcd Type | STN(Blue), Negative |
| Interface Type | 8-bit Parallel, SPI |
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Drive Method | 1/4Duty, 1/3 Bias |
|---|---|
| Brightness | 250 Cd/m2 |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
| Outline Size | 48.0(W)* 65.0(H)* 2.8(T) Mm |
| Backlight Type | LED |
| Interface | HDMI, VGA |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| LCD Driving Method | 1/65 Duty, 1/9 Bias, 3.0V |
| Display Type | STN, POSITIVE ,TRANSFLECTIVE |
| VA Size | 76(W)* 16(H) Mm |
|---|---|
| Viewing Angle | 6 O'clock |
| Display Mode | VA, Negative |
| Module Size | 80(W)* 22.5(H)* 2.0(T) Mm |
| Touchscreen | No |
| Outline Dimension | 25.8 X 49.72 X 1.43 Mm |
|---|---|
| Display Type | TFT LCD |
| Viewing Direction | IPS Full Viewing Angle(80/80/80/80) |
| Resolution | 170 X 320 |
| Backlight Type | LED |
| Display Type | TFT |
|---|---|
| Module Size | 57.14×96.85mm |
| Touch Screen | Customized |
| Technology | LCD |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
| Screen Type | LCD TFT |
|---|---|
| Active Area | 154.21×85.92 Mm |
| Outline Size | 164×97×2.6 Mm |
| Color Depth | 16.7 Million Colors |
| Displaysize | 7 Inches |
| Pin Number | 36 PIN |
|---|---|
| Operating Temp | -30°C To +80°C |
| Optics | 6:00 Viewing Direction |
| Backlight Technology | LED |
| Glass | TN, Negative, Transmissive |