| Name | TFT LCD Touch Screen |
|---|---|
| Active Area | 48.60*64.80mm |
| Brightness | 300nits |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Connectivity | HDMI, VGA |
| Pixel Arrangement | SPI |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Luminace | 300cd/m2 |
| Outline Dimension | 54.48(H)x84.71(V)x3.40(T) (mm) |
| Operation Temp | -20 ~ +70 |
| Name | TFT LCD Touch Screen |
|---|---|
| Driver Ic | ST7775R |
| Lcm Type | 4.3 Inch TFT+CTP+PCB-3 |
| Viewing Angle | 12 O’clock |
| Working Voltage | 3.3V |
| Name | TFT Capacitive Touchscreen |
|---|---|
| Touth | Capacitive |
| Viewing Direction | 12 O’clock |
| Luminace | 350cd/m2 |
| Type | LCD Touch Screen |
| Touth | RTP |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Interface | RGB |
| Number Of Pins | 40 Pins |
| Lcd Type | Tft/Transmissive |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Fpc Connect | 51 Pins |
| Interface | RGB |
| Size | 4 Inch |
| Touchscreen | RTP |
| Viewing Angles | All |
|---|---|
| Tft Interface | MPU 8/16 Bits |
| Display Type | TFT LCD |
| Panel Size | 2.2 Inch(diagonal) |
| Driver Ic | Industrial ILI2511 |
| Transport Package | Standard Carton Package |
|---|---|
| Bonding Methord | Air Bonding, Optical Bonding |
| Fpc | 50pin |
| Outline Size | 31.28x30.3x1.45 |
| Touch Type | With/without RTP/ With CTP |
| Dot Matrix | 720 X RGB X 720 |
|---|---|
| Storage Temperature | -30~80 |
| Display Mode | TFT, Transmissive |
| Dot Pitch ( W×H ) | 0.1462*0.1462 |
| Operation Temp | -20 ~ +70 |
| TFT Mode | TFT, Transmissive |
|---|---|
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Back Light | Four White LED |
| Origin | China |
| Active Area | 36.72mm×48.96mm |