| Outline Dimensions | 164.9 ( H ) * 100.0 ( W ) * 5.7 ( T ) Mm |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Operation Temperature | -20°C ~ +70°C |
| Resolution | 800*400 Pixels |
| Display Type | TFT |
| Interface | RGB 16bit |
|---|---|
| Light Source | 8 - Led White |
| Screen Type | TFT |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Brightness | 300 Cd/m² |
| Transmissive Mode | Normally Black |
|---|---|
| Touch Screen | Capacitive Touch Screen |
| Size | 3.5 Inches |
| Aa Size | 48.96×73.44mm |
| Interface | 3SPI+RGB16 Bit |
| Outline Size | 40.6*56.6*2.7 Mm |
|---|---|
| Resolution | 240*320 Pixels |
| Touch Screen | Without Touch Screen ( Customizable ) |
| Display Technology | TFT LCD |
| Display Size | 2.2 Inches |
| Display Type | TFT |
|---|---|
| Module Size | 57.14×96.85mm |
| Touch Screen | Customized |
| Technology | LCD |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
| Screentype | LCD TFT |
|---|---|
| Brightness | 1000 Cd/m² |
| Backlight Technology | LED |
| Pins Number | 30 PINS |
| Viewing Direction | 85°/85°/85°/85° (CR≥10) |
| Color Depth | 16.7 Million True Colors |
|---|---|
| Touch Screen | CTP |
| Screentype | LCD TFT |
| CTP Interface | USB |
| Brightness | 500-1000 Cd/m² |
| Operating Temperature | -20 To 70 °C |
|---|---|
| Displaysize | 4 Inches |
| Lcd Type | TFT |
| Fpc Connect | 51 Pins |
| Viewing Direction | IPS All Viewing Angles |
| Module Size | 50 * 69.2 Mm * 2.4 T |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Touchscreen | No |
| Luminance | 250 Cd/m2 |
| Screen Type | TFT |
| Surface Luminance | 400 Cd/m2(nits) |
|---|---|
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Viewing Angle | IPS All Viewing Angles |
| Touchscreen | Customized |
| Size | 4inch |