| Pixel Pitch | 0.180 (W) ×0.180(H) (mm |
|---|---|
| Lcd Interface | RGB Strip |
| Resolution | 640 RGB ( H ) X 480 ( V ) |
| Tp Option | With Resistive Touch Panel |
| Touch Screen Type | Resistive Touch Screen |
| Technology | LCD |
|---|---|
| Outline Size | 46.2 X 64.98 X 1.61 Mm |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Touch Screen | Yes |
| Display Mode | TFT/Transmissive |
| Brightness | 350Cd / M2 |
|---|---|
| Touch | CTP |
| Colors | 16.7M |
| Outline | 86.80 Mm * 56.50 Mm * 3.90 Mm T |
| Backlight Type | LED |
| Drive IC | OTA7001AC / OTA9960A |
|---|---|
| Brightness | 300 Cd / M2 |
| Lcd Interface | LVDS |
| VA Size | 108 Mm X 64.8 Mm |
| Usage | Notebook LCM, TV-LCM |
| Tft Active Area | 48.96*73.44 |
|---|---|
| Viewing Direction | 12 O’clock |
| Pixel Configuration | R.G.B. Vertical Stripe |
| Backlight Luminance | 220 Cd/m2 |
| Lcd Type | STN Positive |
| Interface | Mipi 2lane |
|---|---|
| VA Size | 53.28 Mm * 71.04 Mm |
| Viewing Direction | 9 O'clock |
| Resolution | 480 * 640 Dots |
| Lcd Type | CTP |
| Touch Points | 2~10 Available |
|---|---|
| Pitch | 0.5mm |
| Surface Hardnes | ≥7H |
| Glass Frosted Hardnes | 1.1mm ITO Glass |
| Outline Dimension | 105.5*66.2*2.95mm |
| Display Outline Size | 59.6 ( W ) Mm X 108.3 ( H ) Mm X 1.6 ( T ) Mm |
|---|---|
| Display Scale | 4:3 |
| Material | TFT |
| Fpc Lenght | FPC Connector Type |
| Operation Temp | -20 ~ +70 |
| LCD Mode | Transmissive |
|---|---|
| Application | Industrial , Consumer |
| Size | 7 Inch |
| Tft Interface | HDMI, USB |
| VA Size | 154.08 * ( H ) * 85.92( W ) Mm |
| Backlight Type | White LED |
|---|---|
| Dot Pitch ( W×H ) | 0.153 (H) X 0.153 (V) |
| Driver Ic | ST7789V Or ILI9341V |
| Size | 2.4inch |
| Module Size | 42.72 (W) X 60.26 (L) X 2.6 (T) |