| Outline Dimensions | 235x143x5.9mm |
|---|---|
| Number Of Dots | 1024X600 |
| Connectivity | LVDS |
| Brightness | 200 Cd/m2 |
| Origin | China |
| Interface Type | LVDS |
|---|---|
| Lcd Type | RTP |
| Size | 8.0 |
| Resolution | 1024*768 |
| Module Size | 174.00×136.00×2.45mm |
| Display Colors | 65k |
|---|---|
| Tft Mode | TFT, Transmissive |
| Dots Pitch | 0.162(W)X0.162(H) |
| Driver Ic Model | ILI9327 |
| Module Size | 45.04 Mm * 77.0 Mm * 25.0mm T |
| Brightness | 420 Cd/m² |
|---|---|
| Viewing Direction | All Viewing Angle, IPS |
| Connector | ZIF |
| Interface | RGB+SPI( MIPI Interface Optional) |
| Display Size | 4 Inches |
| Dimensional Outline | 107.23mm X 107.23mm X 9.73mm |
|---|---|
| Display | Round TFT LCD Display |
| Operating Temp | -20℃~ + 70℃ |
| Touch Screen | Yes |
| Screen Type | TFT |
| Size | 10" TFT |
|---|---|
| Driver Ic | Hx8282a+Hx8696a |
| Screen Type | TFT |
| Interface Type | RGB |
| Back Light | 39-Dies White LED Light |
| Panel Size | 5inch(diagonal) |
|---|---|
| Backlight | LED |
| Number Of Pins | 40 Pins |
| Brightness | 300 Cd / M2 |
| Tft Interface | RGB |
| Name | 2.4 Inch TFT Touch Screen |
|---|---|
| Screen_Type | TFT LCD |
| Display Scale | 4:3 |
| Resolution | 240x320 Dots |
| Touth | Resistive |
| Pins Number | 25Pins |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Pixel Arrangement | RGB-Stripe |
| Viewing Angle | 12:00 |
| Touchscreen | Optional Resistive Or Capacitive Touch |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Active Area | 154.21×85.92mm |
| Operating Temp | -20°C To +70°C |
| Ctp Interface | I2C |
| Brightness | 200 Cd/m² |