| Display Size | 2.8 Inches |
|---|---|
| Outline Size | 46.2x65.2x2.3mm (±0.2mm) |
| Pixel Arrangement | RGB-Stripe |
| Backlighttype | LED |
| Luminance | 1000 Cd/m2 |
| Display Technology | TFT LCD |
|---|---|
| Operatingtemperature | -20°C To 70°C |
| Pins Number | 40PINS |
| Surface Luminance | 300 Cd/m2 ( Customizable ) |
| Contrastratio | 1000:1 |
| Size | 4 Inches |
|---|---|
| Viewing Angle | All Viewing Angles |
| Surface Luminance | 1000 Cd/m2 ( Customizable) |
| Light Source | White LED |
| Connection | Plugging (customizable) |
| Pins Number | 7 Pins |
|---|---|
| Panel Type | LCD |
| Interface | SPI |
| Outline Size | 27.5(H) X 39.0(V) X 11.3(D) Mm |
| Touchscreen | Customized |
| Touchscreen | Optional Capacitive Or Resistive |
|---|---|
| Fpc Connect | 30 Pins |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Screen Size | 7.6 Inches |
| Backlight | LED Backlight |
| Interface | RGB/MCU/SPI |
|---|---|
| Operating Temperature | –20℃ To +70℃ |
| Viewing Angle | All Viewing Angle(80/80/80/80) |
| Display Type | TFT |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
| Name | TFT LCD Panel |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Viewing Angle | Free |
| Display Type | Flat |
| Color Gamut | RGB |
|---|---|
| Size | 1.22 Inches |
| Lcd Type | TFT |
| Display Type | TFT LCD |
| Backlight Type | LED |
| Refresh Rate | 60 Hz |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Interface | MIPI |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
| Colors | 262K |
|---|---|
| Operating Temperature | -20~70 |
| Backlight Technology | LED |
| Size | 5 Inches |
| Active Area | 62.10(H)x110.40(V) |