| Light Source | White LED*6 ( Customizable ) |
|---|---|
| Screen Size | 4.3 Inches |
| Pins Number | 45 Pins |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Connectivity | Plugging ( Customizable ) |
| Interface Type | LVDS |
|---|---|
| Lcd Type | RTP |
| Size | 8.0 |
| Resolution | 1024*768 |
| Module Size | 174.00×136.00×2.45mm |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
|---|---|
| Brightness | Customizable |
| Lcd Type | TFT |
| Technology | LCD |
| Connectivity | SPI |
| Surface Luminance | 350 Cd/m2 (nits) |
|---|---|
| Outline Size | 17.6 X 20.6 X 1.45 Mm |
| Touchscreen | Optional Resistive Or Capacitive Touch |
| Pin Number | 28 PIN |
| Interface Types | MCU 8bits |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Viewing Direction | 80° All Directions |
| Overall Dimensions | 59.60x47.3x3.4 Mm |
| Pin Number | 40 PIN |
| Connection | FPC Connector Type |
| Packaging Details | CARTON |
|---|---|
| Delivery Time | 3-4WEEKS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100000/MONTH |
| Place of Origin | China |
| Surface Luminance | 350 Cd/m2 (nits) |
|---|---|
| Connect | Plugging (can Be Customized) |
| Display Mode | Normally White,Transmissive |
| Pin Number | 30 Pins |
| Interface Types | SPI / RGB |
| Size | 3.2 Inch |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Driver Ic | HX8369 |
| Fpc Connect | 39 Pins |
| Connectivity | ZIF FPC |
| Driving Ic | NV3041A-01 |
|---|---|
| Luminance | 400cd/m2 |
| View Direction | ALL O’clock |
| Size | 4.3 Inch |
| Outline Dimension | 105.46x67.10x3.00mm |
| Aa Size | 30.60(W) X 40.80(H) |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Pin Number | 14 PIN |
| Interface Types | 4Wire SPI |