| Name | 4.3 Inch TFT LCD Display |
|---|---|
| Warranty | 24 Months |
| Display Area | 68.04(H)x120.96(V)mm |
| Backlight Type | LED |
| Lcd Type | IPS |
| Driver Lc | ST7789V |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Keywords | 2.8 Inch Small LCD Display |
| Backlight Type | LED |
| Interface | 3 Wire 4 Wire SPI MCU 8/9/16/ 18 BIT RGB 6/16/18BIT |
| Dimensional Outline | 107.23mm X 107.23mm X 9.73mm |
|---|---|
| Display | Round TFT LCD Display |
| Operating Temp | -20℃~ + 70℃ |
| Touch Screen | Yes |
| Screen Type | TFT |
| Name | Color LCD Display |
|---|---|
| Type | VA |
| Production Capacity | 1000000pieces/Year |
| Viewing Direction | Full Viewing Angle , Full View |
| Driving Methor | Negative |
| Name | Seven Segment LCD Display Module |
|---|---|
| Operating Voltage | 3.3V-5V |
| Storage | -10℃ To 60℃ |
| Connector | PIN |
| Backlight Type | Blue LEDs |
| Display Type | TN LCD Display |
|---|---|
| Technology | LCD |
| VA Size | Customized |
| Viewing Angle | 12 O ' Clock |
| Connectivity | Pin , Zebra Or FPC |
| Name | Small TFT LCD Display Screen |
|---|---|
| Panel Type | IPS |
| Driver Lc | ST7789V2 |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Led Pcs | 1 Pcs |
| Storage Temp | -10-+60℃ |
|---|---|
| Driver Ic Model | HT1621 |
| Name | 2 Digit LCD Display |
| Operating Temperature | -30~85℃ |
| Led | 3pcs Plug In Led |
| Touch Screen | Customized |
|---|---|
| Fpc Connect | 24PIN, ZIF Type |
| Resolution | Customized |
| Lcd Type | VN LCD Display |
| Dimensions | Customized |
| Viewing Area | Φ101.52mm |
|---|---|
| Lcd Type | TFT LCD |
| LCM Interface | MIPI 4 LANE BIT Interface |
| Module Outline Dimension | 105.6*109.87*2.13 |
| Lcd Ic | NV3051F |