| Name | IPS TFT LCD Display |
|---|---|
| Lcm Outline Dimension | 46.00 (W) X40.80(H) X2.50(T) Mm |
| Backlight Type | LED |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Backlight | 50K Hours |
| Name | LED Backlit TFT LCD Display |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Type | IPS LCD Panel |
| Pin Number | 50 Pins |
| Type | TFT,LCM |
| Name | 5 Inch TFT LCD Display Screen |
|---|---|
| Led Life Time | 50,000 Hr |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Display Area | 55.44(H)x98.64(V)mm |
| Backlight | 56LEDs, 160mA, 21.5V |
| Name | 3.5 Inch TFT LCD Display Module |
|---|---|
| Resolution | 320*480 |
| Backlight | White LED |
| Interface | RGB&MCU |
| Display Type | TFT |
| Operating Voltage | 3.3V |
|---|---|
| Tft Active Area | 95.04(W)*53.856(H)mm |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Luminace | 300cd/m2 |
| Module Size | 105.5(W)*67.2(H)*4.95(T)mm |
| Viewing Angle | All |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Resolution | 240*240 |
| Pixel Driving Element | A-Si TFT |
| Keywords | 1.33 Inch Lcd Display |
| Touchscreen | No |
|---|---|
| Display Area | 68.04(H)x120.96(V)mm |
| Power Consumption | 30W |
| Input Voltage | 2.8~3.3V |
| Interface Type | RGB |
| Interface | MCU 8//16 BIT RGB 16/18BIT |
|---|---|
| Storage Temp | -20℃~+60℃ |
| Type | IPS TFT LCD Display |
| Screen Size | 2.4 Inches |
| Number Of Pixels | 240 (H)×320(V) |
| Size | 0.96 Inch |
|---|---|
| Pixel Pitch | 0.17925 Mm |
| Viewing Angle | 170° Horizontal, 160° Vertical |
| Backlight Type | LED |
| Interface | 4 SPI |
| Name | IPS TFT LCD Display |
|---|---|
| Supplier Type | Manufacturer |
| Display Features | Anti-glare, Flicker-free, Low Blue Light |
| Backlight | LED |
| Color Depth | 16.7 Million Colors |