| Name | Round TFT LCD Display |
|---|---|
| Touch Ic | ST1624i |
| Panel Type | IPS |
| Touch Screen | Yes |
| Active Area | 32.4(W)* 32.4(H) Mm |
| Back-light | LED Side-light Type |
|---|---|
| Interface Type | SPI |
| Drive | ST7789V |
| Lcd Active Area | 33.48*44.64 |
| Peration Temperature | -20~+70 |
| Storage Temp | -20℃~+70℃ |
|---|---|
| Backlight | LED |
| Touch Screen | Without/with RTP/ With CTP |
| Viewing Angle | All |
| Commodity | 3.5inch Square TFT LCD Display |
| Pins Number | 40 Pins |
|---|---|
| Pixel Arrangement | RGB-Stripe |
| Surface Luminance | 300 Cd/m2(nits) |
| Displaysize | 3 Inches |
| Interface | RGB 16-bit |
| Material | TFT |
|---|---|
| Tft Interface | RGB |
| Backlight Luminance | 300 Cd/m2 |
| Pixel Pitch | 219(H) X 225(V) |
| Number Of Dots | 1280(RGB)*120 |
| Overall Dimensions | 235 × 143 × 6.53 Mm |
|---|---|
| Interface | RGB |
| Backlight | LED |
| Connect | Plugging |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Surface Luminance | 350 Cd/m² (typical) |
|---|---|
| Pins Number | 48 Pins |
| Resolution | 240*320 Pixels |
| Interface | MCU/RGB/SPI |
| Screentype | LCD TFT |
| Display Type | TFT LCD |
|---|---|
| Module Size | 155.2×89.4×5.5 Mm |
| Operating Temp | -20°C To +70°C |
| Touch Screen | Resistive Touch Panel |
| Connectivity | ZIF / Plugging |
| Name | 7 Inch TFT LCD Screen |
|---|---|
| Viewing | 6 O'clock |
| Supplier Type | OEM/ODM |
| Customize | Support |
| Viewing Area | 154.08(W) × 85.92(H) Mm |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Screen Type | TFT |
| Operating Temperature | 0°C To 50°C |
| Screen Size | 3.5 Inches |
| Connectivity | Plugging (customizable) |