| Resolution | 1920 X R.G.B. X 1080 |
|---|---|
| Brightness | 1500 Cd/m² |
| Outline Dimension | 365.72x220.39x12.5 |
| Contrastratio | 800:1 |
| Displaysize | 15.6 Inches |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Connectivity | Plugging |
| Interface | MCU&SPI |
| Operating Temp | -20°C To +70°C |
| Operating Voltage | 3.3V / 5V |
| Panel Type | IPS |
|---|---|
| Surface Luminance | 250 Cd/m² (typical) |
| Active Area | 36.72×48.96mm |
| Connectivity | FPC Type Connection |
| Overall Dimensions | 42.72×60.26×3.5mm |
| Operating Temp | -20°C To +70°C |
|---|---|
| Active Area Size | 51.84×86.40 Mm |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Touchscreen | Optional Capacitive Or Resistive |
| Screen Size | 4 Inches |
| Name | LED Backlit TFT Display 7 Inch |
|---|---|
| Logic Voltage | 2.5V-3.3V |
| Surface Luminance | 450CD/M2 |
| Lcd Type | A-Si TFT Active Matrix |
| Number Of Dots | 240X(RGB)X320 |
| Touchscreen | No |
|---|---|
| Brightness | 220 Cd/m2 |
| Dimensions | 105.5 ( W ) Mm X 67.2 ( H ) Mm X 3.95 ( D ) Mm |
| Display Type | TFT |
| Viewing Angle | 6 O ' Clock |
| Operating Temperature | -20℃ To 70℃ |
|---|---|
| Screen Size | 2.95inch |
| Drive | ST7701S |
| Backlight Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Fpc | 15pin |
|---|---|
| Brightness | 250 Cd/m² |
| Led Number | 3LEDs |
| Lcd Active Area | 27.72(H)*27.72(V) Mm |
| Color | Full Color |
| Touchscreen | No |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Lcd Type | IPS |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Connectivity | RGB |
| Storage Temperature | -30--80 ℃ |
|---|---|
| Application | Consumer Electronics, Smart Wearables, Etc. |
| Supplier Type | Manufacturer |
| Resolution | 480 X 480 Pixels |
| Viewing Direction | All |