| Name | Custom Segment LCD Display |
|---|---|
| Resolution | 128*128 |
| Display Type | FSTN, Positive, Transflective |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Backlight Type | LED |
| Name | Color LCD Display |
|---|---|
| Type | VA |
| Production Capacity | 1000000pieces/Year |
| Viewing Direction | Full Viewing Angle , Full View |
| Driving Methor | Negative |
| Name | 7 Segment LCD Display |
|---|---|
| Display Mode | Positive |
| Viewing Angle | 9 O'clock |
| Drive Mode | 1/8 Duty, 1/4 Bias |
| Customized | Customized |
| Backlight Color | Customizable |
|---|---|
| Dimensions | 37mm ( L ) * 17mm ( W ) * 1.1mm T |
| Supply Voltage | 3.0V |
| Display Type | Segment LCD |
| Connect | Pin |
| Backlight | LED |
|---|---|
| Dimensions | Customized |
| Module Size | Customized |
| Panel Type | VA LCD Display |
| Technology | LCD |
| View Area | 54(W)* 19(H) Mm |
|---|---|
| Duty | 1/4 |
| Customized | Customized |
| Polarizer Type | Transmissive |
| Display Type | Segment |
| Display Type | TN LCD Display |
|---|---|
| Technology | LCD |
| VA Size | Customized |
| Viewing Angle | 12 O ' Clock |
| Connectivity | Pin , Zebra Or FPC |
| Working Voltage | 5.0V |
|---|---|
| Lcd Type | HTN Transmissive |
| Viewing Angle | Wide |
| Backlight Color | Customizable |
| Customization Options | Customizable |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
|---|---|
| Backlight | White |
| Operating Temperature | 0 To 50 Degrees Celsius |
| Backlight Type | LED |
| Driver IC | HT1621 |
| Storage Temperature | -10°C To 60°C |
|---|---|
| Display Mode | Custom |
| Viewing Angle | Customizable |
| Number Of Segments | CUSTOM |
| Operate Temperature | 0~+50℃ |