| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Display Resolution | 160*160 Pexels |
| LCD Type | FSTN, Transflecitve/Positive,1/160Duty,1/10Bias |
| Display | OLED |
| Viewing Area | 60.00×60.00MM |
| Name | 8x2 Character LCD Display |
|---|---|
| Controller | S6B0069 Or Equivalent |
| Display Color | White |
| Driving Scheme | 1/160 Duty, 1/14 Bias |
| Backlight Type | LED |
| Name | 4.3 Inch TFT LCD Display |
|---|---|
| Warranty | 24 Months |
| Display Area | 68.04(H)x120.96(V)mm |
| Backlight Type | LED |
| Lcd Type | IPS |
| Brightness | 250 Cd/m2 |
|---|---|
| Viewing Area | 114.0(W) ´ 64.0(H) |
| Backlight Technology | LED |
| Controller | T6963C Or EQU. |
| Interface Type | HDMI, VGA |
| Name | Small LCD Display Module |
|---|---|
| Display Resolution | 128*64 |
| Viewing Area | 53.50 X 28.80mm |
| Item | 12864 LCM |
| Driving Method | 1 / 64 Duty,1 / 9 Bias |
| Name | Small LCD Display |
|---|---|
| Display Type | TFT LCD |
| Brightness | 300 Cd/m2 |
| Keywords | 2.95 Inch Lcd Display |
| Driver Ic | ST7701S |
| Operating Voltage | 3.3V |
|---|---|
| Tft Active Area | 95.04(W)*53.856(H)mm |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Luminace | 300cd/m2 |
| Module Size | 105.5(W)*67.2(H)*4.95(T)mm |
| Shipping By | DHL\UPS\Fedex\EMS\HK Post ...etc |
|---|---|
| Interface | 24-bit RGB Interface |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Name | LCD Display Module |
| Display Area Size | 7 Inch |
| Viewing Angle | All |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Resolution | 240*240 |
| Pixel Driving Element | A-Si TFT |
| Keywords | 1.33 Inch Lcd Display |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Panel Type | IPS TFT LCD Display |
| Tp Option | With Capacitive Touch Panel |
| Luminace | 250cd/m2 |