| Backgroundcolor | White |
|---|---|
| Connectors | PIN |
| Connector | PIN, 17 Numbers |
| Vop | 5V |
| Driving Methor | Negative |
| Storage Temp | -20ºC-+70ºC |
|---|---|
| Display Mode | FSTN Positive, Transmissive |
| Backlight Color | White |
| Transport Package | Carton/Pallet |
| Operating Voltage | 3.3V |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Polarizer Type | Transmissive |
| LCD Type | Segmented Display |
| Technology | LCD |
| Drive Method | 1/4 Duty, 1/3 Bias |
| Connection Way | PIN |
|---|---|
| Backlight | White |
| Display Color | Customizable |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Display Size | Customizable |
| Interface | HDMI, VGA |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| LCD Driving Method | 1/65 Duty, 1/9 Bias, 3.0V |
| Display Type | STN, POSITIVE ,TRANSFLECTIVE |
| Display Size | Customizable |
|---|---|
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Display Color | Monochrome |
| Customization Options | Customizable |
| Viewing Angle | Wide |
| Voltage | 5V |
|---|---|
| Backlight Color | Customizable |
| Operating Temperature | 0°C To 50°C |
| Segment Size | Customizable |
| Interface Type | PIN, 46numbers |
| Customization Options | Customizable |
|---|---|
| Display Mode | Custom |
| Operate Temperature | -20~+70℃ |
| Connector | PIN, 30 Numbers |
| Lcd Type | STN Negative, Transmissive |
| Connection | Pin |
|---|---|
| Cover Glass Dimension | Customizable |
| Fpc Connect | 36 Pins |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Pixel Pitch | 0.17925 Mm |
| Voltage | 3.0V |
|---|---|
| Segment Size | Customizable |
| Operate Temperature | 0~+50℃ |
| Number Of Segments | CUSTOM |
| Lcd Type | HTN Positive, Transmissive |