| Touth | RTP |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Interface | RGB |
| Number Of Pins | 40 Pins |
| Lcd Type | Tft/Transmissive |
| Lcd Mode | Transmissive |
|---|---|
| Touch | RTP |
| Display Colors | 16.7M |
| VA Size | 154 Mm * 57mm |
| Resolving Power | 800*320 |
| Display Colors | 65k |
|---|---|
| Tft Mode | TFT, Transmissive |
| Dots Pitch | 0.162(W)X0.162(H) |
| Driver Ic Model | ILI9327 |
| Module Size | 45.04 Mm * 77.0 Mm * 25.0mm T |
| Touch Screen | Yes |
|---|---|
| Response Time | 5ms |
| Active Area | 27.72(W)×27.72(H) |
| Interface | SPI |
| Operating Temp | -20℃~ + 70℃ |
| Display Outline Size | 59.6 ( W ) Mm X 108.3 ( H ) Mm X 1.6 ( T ) Mm |
|---|---|
| Display Scale | 4:3 |
| Material | TFT |
| Fpc Lenght | FPC Connector Type |
| Operation Temp | -20 ~ +70 |
| Number Of Pins | 24 Pins |
|---|---|
| Color Depth | 65K/262K |
| Working Temperature | -20℃~70℃ |
| Panel Type | IPS |
| Brightness | 300 Cd/m2 |
| Driver Lc | ST7789V |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Keywords | 2.8 Inch Small LCD Display |
| Backlight Type | LED |
| Interface | 3 Wire 4 Wire SPI MCU 8/9/16/ 18 BIT RGB 6/16/18BIT |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Panel Type | IPS TFT LCD Display |
| Tp Option | With Capacitive Touch Panel |
| Luminace | 250cd/m2 |
| Colors | 262K |
|---|---|
| Outline Size | 19.65(H)*36.76(V)*1.6(D)mm |
| Backlight Type | LED |
| Lcd Type | IPS |
| Screen Size | 1.47inches |
| Outline Dimensions | 164.9 ( H ) * 100.0 ( W ) * 5.7 ( T ) Mm |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Operation Temperature | -20°C ~ +70°C |
| Resolution | 800*400 Pixels |
| Display Type | TFT |