| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
|---|---|
| Interface | RGB 24bit |
| Operating Voltage | 3.3V |
| Module Size | 34.00*43.70*2.5 |
| Driver Lc | ST7262 |
| Lcm Outline | 180 ( H ) * 104 ( W ) * 12 Mm ( T ) |
|---|---|
| Viewing Area Size | 165 * ( H ) * 100( W ) Mm |
| Buttons | Play/Pause, Volume,previous,next |
| Application | Industry, Healthcare, Automotive, Household Appliances |
| Interface | MCU - SPI 4 Wire |
| Led Number | 3LEDs |
|---|---|
| Power Supply | 2.8V |
| Viewing Direction | 12 O'clock |
| Screen Size | 1.54 Inches |
| Driver Ic | ST7789T3 |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
|---|---|
| Customize | Support |
| Viewing Angles | All O'clock |
| Size | 5.5 Inch |
| Lcm Outline Dimension | 76.44x135.20x3.31mm |
| Screen Size | 1.09 Inches |
|---|---|
| Module Size | 30.59 (H) X 32.98 (V) |
| Resolution | 240*240 Pixels |
| Interface | SPI 4W |
| Backlight Type | LED |
| Product Type | TFT LCD Screen |
|---|---|
| Pin Number | 50 PIN |
| Size | 7 Inch |
| Operating Temperature | –20℃ To +70℃ |
| Viewing Angle | All |
| Viewing Direction | IPS All Viewing Angles |
|---|---|
| Pins Number | 25 Pins |
| Connect | Soldering |
| Backlight | White LED |
| Lcd Type | IPS |
| Display Type | TFT LCD |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Panel Type | TFT LCD |
|---|---|
| Pixel Pitch | 0.2025 Mm |
| Lcd Type | TFT |
| Luminance | 450 Cd/m2 |
| LCD Type | Normally Black |
| Resolution | 128x160 |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Screen Type | TFT |
| Connection | Soldering |
| Screen Size | 1.77 Inches |