| Touchscreen | No |
|---|---|
| Display Area | 68.04(H)x120.96(V)mm |
| Power Consumption | 30W |
| Input Voltage | 2.8~3.3V |
| Interface Type | RGB |
| Name | Color LCD Display |
|---|---|
| Type | VA |
| Production Capacity | 1000000pieces/Year |
| Viewing Direction | Full Viewing Angle , Full View |
| Driving Methor | Negative |
| Display Technology | TFT LCD |
|---|---|
| Surface Luminance | 250 Cd/m2(nits) |
| Outline Size | 126.5mmx100mmx9.5mm |
| Display Type | TFT LCD |
| Interface | 24 Bits-RGB Interface |
| Shipping By | DHL\UPS\Fedex\EMS\HK Post ...etc |
|---|---|
| Interface | 24-bit RGB Interface |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Name | LCD Display Module |
| Display Area Size | 7 Inch |
| Name | Graphic LCD Display |
|---|---|
| Lcd Type | FSTN(Black-white), Positive |
| Display Size | 128x64 Pixels |
| Vdd | 3.0V |
| Brightness | >100 Cd/m2 |
| Panel Type | TFT |
|---|---|
| Display Color | White Blue Optional |
| Touch Screen | Without Touch Screen (Optional) |
| Screen Size | 0.96 Inches |
| Connection | Soldering/Hotbar (customizable) |
| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Operation Temperature | -20℃~+70℃ |
| Storage Temp | -30- 80degreee |
| View Angel | 6 O'clock |
| Dot | 160*128 |
| LCM Interface | RGB 8 BIT Interface |
|---|---|
| LCD Type | Normally Black |
| Touch Ic | ST1624i |
| Number Of Pixel | 400 × 400 Pixels |
| Commodity | 1.6 Inch Round TFT LCD Display |
| Pixel Arrangement | SPI |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Luminace | 300cd/m2 |
| Outline Dimension | 54.48(H)x84.71(V)x3.40(T) (mm) |
| Operation Temp | -20 ~ +70 |
| Name | TFT LCD Touch Screen |
|---|---|
| Driver Ic | ST7775R |
| Lcm Type | 4.3 Inch TFT+CTP+PCB-3 |
| Viewing Angle | 12 O’clock |
| Working Voltage | 3.3V |