| Name | TFT Capacitive Touchscreen |
|---|---|
| Touth | Capacitive |
| Viewing Direction | 12 O’clock |
| Luminace | 350cd/m2 |
| Type | LCD Touch Screen |
| Dimensional Outline | 107.23mm X 107.23mm X 9.73mm |
|---|---|
| Display | Round TFT LCD Display |
| Operating Temp | -20℃~ + 70℃ |
| Touch Screen | Yes |
| Screen Type | TFT |
| Size | 10" TFT |
|---|---|
| Driver Ic | Hx8282a+Hx8696a |
| Screen Type | TFT |
| Interface Type | RGB |
| Back Light | 39-Dies White LED Light |
| Touth | RTP |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Interface | RGB |
| Number Of Pins | 40 Pins |
| Lcd Type | Tft/Transmissive |
| Lcd Mode | Transmissive |
|---|---|
| Touch | RTP |
| Display Colors | 16.7M |
| VA Size | 154 Mm * 57mm |
| Resolving Power | 800*320 |
| Fpc Connect | 40 Pins |
|---|---|
| Interface | MPU 16 |
| Display Type | TFT LCD |
| Surface Luminance | 300 Cd/m2(nits) |
| Size | 2.4 Inch |
| Surface Luminance | 300 Cd/m2 ( Customizable) |
|---|---|
| Pin Number | 40PIN |
| Connection | FPC Connector Type |
| Interface Types | RGB |
| Display Type | TFT LCD |
| Viewing Angles | All |
|---|---|
| Tft Interface | MPU 8/16 Bits |
| Display Type | TFT LCD |
| Panel Size | 2.2 Inch(diagonal) |
| Driver Ic | Industrial ILI2511 |
| Technology | LCD |
|---|---|
| Outline Size | 46.2 X 64.98 X 1.61 Mm |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Touch Screen | Yes |
| Display Mode | TFT/Transmissive |
| Name | TFT LCD Display |
|---|---|
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Display Type | TFT |
| Resolution | 480x800 Dots |
| Viewing Angle | 178 Degrees |