| Name | Custom LCD Panel |
|---|---|
| Lcd Type | TN Positive |
| Connector | FPC, 50 Numbers |
| Storage Temperature | -10~+60℃ |
| Drive Voltage | 3.0V |
| Name | TFT LCD Panel |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Viewing Angle | Free |
| Display Type | Flat |
| Name | 8x2 Character LCD Display |
|---|---|
| Controller | S6B0069 Or Equivalent |
| Display Color | White |
| Driving Scheme | 1/160 Duty, 1/14 Bias |
| Backlight Type | LED |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Optimum Resolution | 800*1280 |
| Input Voltage | 2.8~3.3V |
| View Direction | ALL |
| Commodity | 8 Inch Color Display |
| Storage Temperature | -10°C To 60°C |
|---|---|
| Display Mode | Custom |
| Viewing Angle | Customizable |
| Number Of Segments | CUSTOM |
| Operate Temperature | 0~+50℃ |
| Active Area | 95.04(W)×53.856(V) Mm |
|---|---|
| Led Life | 50000 Hours |
| Brightness | 250 Nits |
| Product | 4.3 Inch IPS TFT LCD Display |
| Logic Voltage | 2.5V-3.3V |
| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Operation Temperature | -20℃~+70℃ |
| Storage Temp | -30- 80degreee |
| View Angel | 6 O'clock |
| Dot | 160*128 |
| Connectors | PIN, 40 Numbers |
|---|---|
| Lcd Polarizer | Transmissive |
| Backlight Type | LED |
| Voltage | 4.5 V |
| Outline Dimension | 151(W)* 92(H)* 2.8(T) Mm |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Backlight | White |
| Connector Type | PIN(Customized) |
| VA Size | 105(W)* 51(H) Mm |
| Display Mode | VA, Negative |
| Product Type | TFT LCD Screen |
|---|---|
| Viewing Angle | 85°/85°/85°/85° |
| Touchscreen | Capacitive Touch Panel |
| Screen Size | 13.3 Inches |
| Resolution | 1920×1080 Pixels (RGB Stripe) |