| Production Technology | COG |
|---|---|
| Bonding Mode | COG |
| Contactor | FPC |
| Operatingtemperature | 0°C TO + 50°C,-10°C TO + 60°C,-20°C TO + 70°C, |
| Voltage | 2.8V,3.0V, 3.2V,3.6V,4.0V,4.5V,5.0V |
| Display Type | HTN LCD Display |
|---|---|
| Viewing Area | 95mm ( L ) * 50mm ( W ) |
| Storage Temperature Range | -30°C To 80°C |
| Display Mode | HTN Negative |
| Interface | Pin |
| Display Technology | LCD |
|---|---|
| Connect | Pin |
| Outline Size | 50.80 X 30.48 |
| Size | Customized |
| Backlight Technology | LED |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Surface Luminance | 300 Cd/m² (typical) |
| Overall Dimensions | 54.48*84.71*3. 25 Mm |
| Viewing Direction | 12 O’clock |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Interface Types | MCU&SPI |
|---|---|
| Viewing Direction | 12:00 |
| Operatingtemperature | -20°C To 70°C |
| Fpc Connect | Plugging (customizable) |
| Outline Size | 55.26*84.69*2.1 Mm |
| Brightness | 250 Cd/m2 |
|---|---|
| Viewing Area | 114.0(W) ´ 64.0(H) |
| Backlight Technology | LED |
| Controller | T6963C Or EQU. |
| Interface Type | HDMI, VGA |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Panel Type | IPS TFT LCD Display |
| Tp Option | With Capacitive Touch Panel |
| Luminace | 250cd/m2 |
| Interface | 4wire SPI |
|---|---|
| Display Mode | Normally Black |
| Outline Dimension | 50.00x69.20x2.30mm |
| Driver Lc | ST7789V |
| Screen Size | 2.8" |
| Screen Size | 9 Inches |
|---|---|
| Active Area | 198 (H) X 111.696(V)mm |
| Backlight Type | LED |
| Screen Type | TFT |
| Pins Number | 50 Pins |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Pins Number | 14PINS |
| Display Technology | LCD |
| Display Mode | VA, Negative |
| Module Size | 42.0(W)* 47.6(H)* 2.1(T) Mm |