| Name | LCD Segment Display Module |
|---|---|
| Backgroundcolor | Black |
| View Angle Direction | 12 O'clock |
| Duty | 1/8 |
| Vop | 3V |
| Name | High Contrast LCD Display |
|---|---|
| Brightness | 250 Cd/m² |
| Bias | 1/3 |
| Driver Ic Model | HT1621 |
| Type | VN LCD Display |
| Lcd Drive Voltage | 5.0V |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Interface | Connector,LVDS,MIPI,RGB,8-bit) |
| Backgroundcolor | White |
| Display Mode | VA, Negative |
| Operate Temperature | 0~+50℃ |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Drive Method | 1/4 Duty, 1/3 Bias |
| Dimensions | Customizable |
| Storage Temperature | -10°C To 60°C |
| Name | LCD 7 Segment Display |
|---|---|
| Backgroundcolor | White |
| Display Type | HTN Negative, Transmissive |
| Operating Temp | 0 To 50℃ |
| Driver Ic | AIP31621E |
| Name | Custom Segment LCD Display |
|---|---|
| Storage | -10℃ To 60℃ |
| Drive Voltage | 3.3V |
| Backlight | White |
| Display Type | HTN Negative, Transmissive |
| Viewing Angle | 3 O'clock |
|---|---|
| Va Size | 50.5(W)* 88.5(H) Mm |
| Active Area | 36.72(H)* 48.96(V) Mm |
| Display Technology | LCD |
| Luminance | 160 Cd/m2 |
| LED Backlight | White, 2PCS |
|---|---|
| Resolution | 128x64 |
| Controller | ST7033 |
| Storage Temperature | -30℃ To 80℃ |
| Response Time | 5 Ms |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Backlight | White |
| Connector Type | PIN(Customized) |
| VA Size | 105(W)* 51(H) Mm |
| Display Mode | VA, Negative |
| Pins Number | 19PINS |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Display Type | VA LCD |
| Bias | 1/3 |
| Lcd Drive Voltage | 5.0V |