| Surface Luminance | 300 Cd/m2 ( Customizable) |
|---|---|
| Pin Number | 40PIN |
| Connection | FPC Connector Type |
| Interface Types | RGB |
| Display Type | TFT LCD |
| Working Supply | 5.0V |
|---|---|
| Drive Mode | 1/4 Duty, 1/3 Bias |
| Interface Type | COB+Zebra |
| View Angle Direction | 12o'clock |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Display Mode | VA Negative |
|---|---|
| View Angle Direction | 6O′clock |
| Working Voltage | 4.8V |
| Polarizer Mode | Transflective Transmissive (Customized) |
| Drive Condition | 1/4 Duty1/3bias |
| Backgroundcolor | Green |
|---|---|
| Display Mode | TN, Positive |
| Polarizer Type | Transmissive |
| Duty | 1/4 |
| Storage | -30℃ To 80℃ |
| Name | 7 Inch TFT LCD Screen |
|---|---|
| Viewing | 6 O'clock |
| Supplier Type | OEM/ODM |
| Customize | Support |
| Viewing Area | 154.08(W) × 85.92(H) Mm |
| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Display Resolution | 160*160 Pexels |
| LCD Type | FSTN, Transflecitve/Positive,1/160Duty,1/10Bias |
| Display | OLED |
| Viewing Area | 60.00×60.00MM |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Connectivity | VGA |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Type | TN |
| Response Time | 3 Ms |
| Name | TFT LCD Panel |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Viewing Angle | Free |
| Display Type | Flat |
| Name | Round TFT LCD Display |
|---|---|
| Touch Ic | ST1624i |
| Panel Type | IPS |
| Touch Screen | Yes |
| Active Area | 32.4(W)* 32.4(H) Mm |
| Visual Angle | All O'clock |
|---|---|
| Blu Type | E-LED |
| Lcd Type | 10.1 Inch Tft |
| Logic Power Consumption | TBD |
| Interface | LVDS |