| Color Gamut | RGB |
|---|---|
| Size | 1.22 Inches |
| Lcd Type | TFT |
| Display Type | TFT LCD |
| Backlight Type | LED |
| Pin Number | 24 Pins |
|---|---|
| Touch Screen | Customizable |
| Screen Type | LCD TFT |
| Overall Dimensions | 55.26x84.69x3.35 Mm |
| Interface Types | MIPI (Customizable) |
| Display Technology | LCD |
|---|---|
| Pins Number | 40 Pins |
| Brightness | 200cd/m2 - 1000cd/m2 |
| Driver Ic | ST7282 |
| Cover Glass Dimension | Customizable |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
|---|---|
| Voltage | 5V |
| Production Capacity | 100000 PC/monthes |
| Interface Type | COB+PIN |
| Customized | Customized |
| Interface Type | SPI/I2C |
|---|---|
| Storage Temperature | -20 To 70 Degrees Celsius |
| Resolution | 128x64 Pixels |
| Compatibility | Arduino, Raspberry Pi, Etc. |
| Polarizer Type | Transflective |
| Backgroundcolor | White |
|---|---|
| Connectors | PIN |
| Connector | PIN, 17 Numbers |
| Vop | 5V |
| Driving Methor | Negative |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Polarizer Type | Transmissive |
| LCD Type | Segmented Display |
| Technology | LCD |
| Drive Method | 1/4 Duty, 1/3 Bias |
| Display Technology | LCD |
|---|---|
| Type | VA Display |
| Pins Number | 49PINS |
| View Angle Direction | 6 O′clock |
| Driving Condition | 5.0 V |
| Display Outline Size | 83 ( H ) * 76 ( W ) * 1.1 Mm ( T ) |
|---|---|
| Operating Temperature | -10~60℃ |
| Driving Method | 1/4 Duty 1/3 Bias |
| Dimensions | Customizable |
| Segment | 7 Segment Display |
| Name | Color LCD Display |
|---|---|
| Type | VA |
| Production Capacity | 1000000pieces/Year |
| Viewing Direction | Full Viewing Angle , Full View |
| Driving Methor | Negative |