| Interface Mode | 8 Bit 6800,8 Bit 8080 |
|---|---|
| Color Pattern | Black Film Negative Display |
| Bonding Mode | COG |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Controller | UC1698U (COG) |
| Name | Custom Segment LCD Display |
|---|---|
| Working Voltage | 3.0V |
| Display Resolution | 132*64 |
| Backlight | White LEDs |
| Display Type | Segment |
| Vop | 5V |
|---|---|
| View Area | 54(W)* 43(H) Mm |
| Connector | COB+PIN, 36 Numbers |
| View Angle Direction | 12o'clock |
| Drive Method | 1/4 Duty, 1/3 Bias |
| Duty | 1/4 |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Polarizer | Transmissive |
| Operating Voltage | 3.3-5V |
| Working | 0 To 50℃ |
| Aa Size | 43.20 X 57.60 Mm |
|---|---|
| Outline Dimension | 50(W) X 69.2(L) X 2.35(T) Mm |
| Resolution | 480x640 Dots |
| Connector | FPC Connector Type |
| Storage Temperature | -20°C To 60°C |
| Backlight Color | White |
|---|---|
| Operating Temperature | 0~+50℃ |
| Customized | Customized |
| Screen Size | Customized |
| Connector | PIN, 34 Numbers |
| Name | 7 Segment LCD Display |
|---|---|
| Display Mode | Positive |
| Viewing Angle | 9 O'clock |
| Drive Mode | 1/8 Duty, 1/4 Bias |
| Customized | Customized |
| Name | VA LCD Display |
|---|---|
| Small Orders | Accepted |
| Connector | Pin Or Zebra |
| Driving Condition | 4.5 V |
| LED Backlight | White |
| Name | 128x64 COG LCD Module |
|---|---|
| Lcd Type | FSTN(Gray), Positive |
| Display Size | 128x64 |
| Voltage | 3.3V |
| Driver Ic | UC1701X |
| Operating Voltage | 3.3V |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Interface Types | SPI |
| Technology | LCD |
| Driver Method | 1/64 Duty Cycle, 1/9 Bias |