| Name | Seven Segment LCD Display Module |
|---|---|
| Operating Voltage | 3.3V-5V |
| Storage | -10℃ To 60℃ |
| Connector | PIN |
| Backlight Type | Blue LEDs |
| Working Supply | 3.3v |
|---|---|
| Interface Type | PIN, 36 Numbers |
| Backligaht | Blue Backlight |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
| Storage Temperature | -10~+60℃ |
| Connection | Pin |
|---|---|
| Cover Glass Dimension | Customizable |
| Fpc Connect | 36 Pins |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Pixel Pitch | 0.17925 Mm |
| Display Type | TN LCD Display |
|---|---|
| Technology | LCD |
| VA Size | Customized |
| Viewing Angle | 12 O ' Clock |
| Connectivity | Pin , Zebra Or FPC |
| Display Color | White |
|---|---|
| Type | VA Lcd Display |
| View Angle Direction | 12 O′clock |
| Operating Temp | -20ºC-+70ºC |
| Customized | Customized |
| Shipping By | DHL\UPS\Fedex\EMS\HK Post ...etc |
|---|---|
| Interface | 24-bit RGB Interface |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Name | LCD Display Module |
| Display Area Size | 7 Inch |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Compatibility | Windows, Mac, Linux |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Va Size | Customized |
| Pins Number | 50 Pins |
| Panel Type | LCD |
|---|---|
| Brightness | Customizable |
| Connection | Soldering (can Be Customized ) |
| Driver Method | 1/8 Duty Cycle, 1/4 Bias |
| Dimensions | 98.0 X 38.0 X 2.80 Mm |
| Display Technology | LCD |
|---|---|
| Connect | Pin |
| Outline Size | 50.80 X 30.48 |
| Size | Customized |
| Backlight Technology | LED |
| Display Type | HTN LCD Display |
|---|---|
| Viewing Area | 95mm ( L ) * 50mm ( W ) |
| Storage Temperature Range | -30°C To 80°C |
| Display Mode | HTN Negative |
| Interface | Pin |