| Interface | RGB/MCU/SPI |
|---|---|
| Operating Temperature | –20℃ To +70℃ |
| Viewing Angle | All Viewing Angle(80/80/80/80) |
| Display Type | TFT |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
| Name | 3.5 Inch TFT LCD Screen |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
| Color Gamut | RGB |
| Touch Technology | RTP |
|---|---|
| Luminance | 300 Cd/m2(nits) |
| Outline Dimensions | 164.9x100x6.8 Mm |
| Dot Matrix | 800 X RGB X 480 |
| Screen Type | TFT |
| Pin Number | 24 PIN |
|---|---|
| Interface Types | MPU 8 Bit, (customizable) |
| Response Time | 10 Ms |
| Resolution | 128*128 Pixels |
| Display Size | 1.44 Inches |
| Luminance | 260 Cd/m2 |
|---|---|
| Pins | 40 Pins |
| Outline Size | 50(W) X 69.2(L) X 2.35(T) Mm |
| Storagetemperature | -30°C To 80°C |
| Size | 2.8 Inch |
| Connect | Plugging In |
|---|---|
| Backlight Color | Green Backlight |
| Operating Temperature | -10°C To +60°C |
| Resolution | 128x64 |
| Backlight | LED Backlight |
| Drive Method | 1/64 Duty, 1/7 Bias |
|---|---|
| Viewing Angle | 6 O'clock |
| Connector | 10 Pin Socket Type |
| Operating Temperature | -10°C To 60°C |
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Pin Number | 50 PIN |
| Transmissive Mode | Normally Black |
| Connection | ZIF |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Outline Size | 63.0(W)* 42.5(H)* 5.0(T) Mm |
|---|---|
| Screen Size | 2.42inches |
| Backlight Technology | LED |
| Va Size | 59(W)* 32(H) Mm |
| Fpc Connect | 24PIN, ZIF Type |
| Storage Temperature | -30 To 80 Degrees Celsius |
|---|---|
| Outline Dimensions | 42.72*60.26*2.30 |
| Operating Temperature | -20 To 70 Degrees Celsius |
| Display Mode | TFT |
| Supplier Type | Manufacturer |