| Display Mode | 128x64 Graphic LCD Display |
|---|---|
| Dots / Resolution | 128 × 64 Dots |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Driver Method | 1/65D 1/9B, VIcd = 9.8V, Vdd = 3.0V |
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Resolution | 128*64pixels |
|---|---|
| Working Voltage | 3.3V |
| Driver Ic Model | S6B0724 |
| Panel Type | STN-LCD LCD Module |
| Model | COG LCD Display |
| Storage Temp | -20℃~+70℃ |
|---|---|
| Backlight | LED |
| Touch Screen | Without/with RTP/ With CTP |
| Viewing Angle | All |
| Commodity | 3.5inch Square TFT LCD Display |
| Name | VA LCD Display |
|---|---|
| Small Orders | Accepted |
| Connector | Pin Or Zebra |
| Driving Condition | 4.5 V |
| LED Backlight | White |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Screen Type | TFT |
| Operating Temperature | 0°C To 50°C |
| Screen Size | 3.5 Inches |
| Connectivity | Plugging (customizable) |
| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Operating Temp | 0~+50°C |
| Display Color | Black |
| Dot | 128*128 |
| Lcd Drive Voltage | 5.0V |
| Polarizer Type | Transflective |
|---|---|
| Operating Voltage | 5V |
| Resolution | 160*128 |
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Viewing Area | 101.00 X 82.00mm |
| Appearance Size | 50.0(L) X 40.0(W) X 4.1(T) Mm |
|---|---|
| Driving Scheme | 1/96 Duty Cycle, 1/10 Bias |
| Display Resolution | 160*95 |
| Interface | MPU ( Can Be Customized ) |
| Va Size | 47.0(L) X 30.0(W) Mm |
| Color | White |
|---|---|
| Connectors | COB+Zebra |
| Operating Temp | 0℃-+50℃ |
| Bias | 1/3 |
| Duty | 1/4 |
| Panel Type | TFT |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Size | 2.4inches |
| Colors | 262K |
| Display Technology | LCD |