| Name | 7 Segment LCD Display Module |
|---|---|
| Production Capacity | 800000000pieces/Year |
| Connector | COB+PIN |
| Driver IC | HT1623 |
| Voltage | 5.0V |
| Display Color | Monochrome (Black And White) |
|---|---|
| Operating Voltage | 3.3V(Typical Value) |
| Controller Chip | ST7565R |
| Polarizer Type | Transflective |
| Interface Connector | 8080 MCU Interface OR 6800 MCU Interface OR 4-Line SPI Interface |
| Fpc | 16pin |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Display Color | Monochrome (Black And White) |
| Interface | 4-line SPI Interface |
| Display Type | LCD |
| Interface | LVDS |
|---|---|
| Operation Temp | -20+70℃ |
| Contactor | Pin, Zebra Or FPC |
| Display Mode | Positive Or Negative |
| Display Type | COG |
| Viewing Size | 26.355x 25.33 Mm |
|---|---|
| Active Area | 55x23mm |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Operating Voltage | 3.0~5.0V |
| Display Mode | Positive |
| Power Supply Voltage | 3-5V |
|---|---|
| Polarizer Type | Transflective |
| Panel Size | Customized |
| Panel Type | TN-LCD LCD Module |
| Visual Size | 35.8X36.75mm/Customized |
| Vdd | 3.3V |
|---|---|
| Display Viewing Area | 66.0(W)* 32.7(H) Mm |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
| Fpc Number | 26PIN |
| Interface | 8-bit Parallel, SPI |
| Interface | HDMI, VGA |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| LCD Driving Method | 1/65 Duty, 1/9 Bias, 3.0V |
| Display Type | STN, POSITIVE ,TRANSFLECTIVE |
| Touchscreen | No |
|---|---|
| Interface | SPI |
| Active Area | 30.57(W)* 22.76(H) Mm |
| Dimensions | 35.65(W)* 32.50(H)* 4.10(T) Mm |
| Module Size | 211.1(H) X 126.5(V) X (5.9)(T)mm |
| Drive Method | 1/65 Duty, 1/9 Bias |
|---|---|
| Operating Voltage | 3.3V |
| Active Area | 33.26(W)* 16.62(H) Mm |
| Interface Type | SPI |
| Connector | 14PIN, ZIF Type |