| Connectors | PIN, 40 Numbers |
|---|---|
| Lcd Polarizer | Transmissive |
| Backlight Type | LED |
| Voltage | 4.5 V |
| Outline Dimension | 151(W)* 92(H)* 2.8(T) Mm |
| Display Type | HTN LCD Display |
|---|---|
| Viewing Area | 95mm ( L ) * 50mm ( W ) |
| Storage Temperature Range | -30°C To 80°C |
| Display Mode | HTN Negative |
| Interface | Pin |
| Outline Size | Customized |
|---|---|
| Display Technology | LCD |
| Backlight Technology | LED |
| Outline Size | Customized |
| Connectivity | Pin , Zebra Or FPC |
| Connect | Pin, Zebra Or FPC |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock Or 12 O ' Clock |
| Touch Screen | Customized |
| Light Source | White LED*6 |
| Display Technology | LCD |
| Product Type | VA LCD Display |
|---|---|
| Color Depth | 16.7 Million Colors (24-bit) |
| Connect | Pin, Zebra |
| Surface Treatment | Anti-glare Coating |
| Viewing Direction | 6 O'clock Or 12 O ' Clock |
| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Number Of Characters | 16 Characters X 2 Lines |
| Controller | SED1520 Or Equivalent. |
| Dot Pitch | 0.6mm(L)*0.49mm(W) |
| Module Size | 84.0(W) ´ 44.0(H) ´ 9.3 Max (T) |
| Name | RGB LED Backlight LCD Display |
|---|---|
| Driver Ic | SMT_HT1621 |
| Driving Condition | 5.0 V |
| Polarizer Mode | Transmissive |
| Transport Package | Carton/Pallet |
| Name | VA LCD Module |
|---|---|
| Viewing Direction | 12 O'clock |
| Driver Ic | AIP31621E |
| Production Capacity | 800000pieces/Year |
| Display Type | VA LCD Display |
| LCM Interface | RGB 8 BIT Interface |
|---|---|
| LCD Type | Normally Black |
| Touch Ic | ST1624i |
| Number Of Pixel | 400 × 400 Pixels |
| Commodity | 1.6 Inch Round TFT LCD Display |
| Screen Size | 1.44 Inches |
|---|---|
| Viewing Angle | 12 O ’ Clock |
| Display Type | TFT LCD |
| Touch Screen | No |
| Luminance | 250 Cd/m2 |