| Name | Segmented LCD Display |
|---|---|
| Controller | ST7567 |
| LCD Viewing Area | 22.6(W)* 29.0(H) Mm |
| Module Size | 25.0(W)* 37.9(H)* 3.8(T) Mm |
| Drive Voltage | 3.7V |
| View Area | 54(W)* 19(H) Mm |
|---|---|
| Duty | 1/4 |
| Customized | Customized |
| Polarizer Type | Transmissive |
| Display Type | Segment |
| Storage Temp | -20ºC-+70ºC |
|---|---|
| Display Mode | FSTN Positive, Transmissive |
| Backlight Color | White |
| Transport Package | Carton/Pallet |
| Operating Voltage | 3.3V |
| Name | Segment LCD Module |
|---|---|
| Duty | 1/4 |
| Storage Temperature | -10°C To 60°C |
| Polarizer | Transmissive |
| Backlight | White |
| Name | 7 Segment LCD Display |
|---|---|
| Operating Temperature | -20 To 70 Degrees Celsius |
| Polarizer | Transmissive |
| Control Ic | ST7565R |
| Backlight Type | Green LEDs |
| Name | 7 Segment LCD Display |
|---|---|
| Drive Voltage | 3.0V |
| Customized | Customized |
| Transport Package | Carton/Pallet |
| Operating Temp | -10ºC+60ºC |
| Name | Custom Segment LCD Display |
|---|---|
| Drive Voltage | 3.3V |
| Drive Method | 1/6 Duty, 1/3 Bias |
| Display Type | Segment |
| Customization Options | Customizable |
| Name | Custom Segment LCD Display |
|---|---|
| Resolution | 128*128 |
| Display Type | FSTN, Positive, Transflective |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Backlight Type | LED |
| Voltage | 3.0V |
|---|---|
| Segment Size | Customizable |
| Operate Temperature | 0~+50℃ |
| Number Of Segments | CUSTOM |
| Lcd Type | HTN Positive, Transmissive |
| Display Type | VA (Vertical Alignment) LCD |
|---|---|
| Operation Temperature | -30~80℃ |
| Customized | Customized |
| Polarizer Type | Transflective/ Transmissive |
| Backlight | 4pcs Led |