| Name | Graphic LCD Display Module |
|---|---|
| LCD Type | STN, Negative |
| Polarizer Type | Transmissive |
| Resolution | 128x64 Dots |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Display Type | Graphic LCD |
|---|---|
| Display Color | Monochrome |
| Working Voltage | 5.0V |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Color Mode | Yellow Green Film - Positive Display |
| Fpc | 16pin |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Display Color | Monochrome (Black And White) |
| Interface | 4-line SPI Interface |
| Display Type | LCD |
| Driver Ic | AIP31108, AIP31107 |
|---|---|
| V Dd | 5v |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Interface | MCU 8-bit Parallel |
| Type | Graphic |
| Display Color | Monochrome (Black And White) |
|---|---|
| Operating Voltage | 3.3V(Typical Value) |
| Controller Chip | ST7565R |
| Polarizer Type | Transflective |
| Interface Connector | 8080 MCU Interface OR 6800 MCU Interface OR 4-Line SPI Interface |
| Power Supply Voltage | 5V |
|---|---|
| Standard | ISO9001:2015,ROHS |
| Operating Temp | -20 To 70℃ |
| Display | 320×240 Dots |
| Display Color | Monochrome |
| Vdd | 3.3V |
|---|---|
| Display Viewing Area | 66.0(W)* 32.7(H) Mm |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
| Fpc Number | 26PIN |
| Interface | 8-bit Parallel, SPI |
| Touchscreen | No |
|---|---|
| Interface | SPI |
| Active Area | 30.57(W)* 22.76(H) Mm |
| Dimensions | 35.65(W)* 32.50(H)* 4.10(T) Mm |
| Module Size | 211.1(H) X 126.5(V) X (5.9)(T)mm |
| Drive Method | 1/64 Duty, 1/7 Bias |
|---|---|
| Viewing Angle | 6 O'clock |
| Connector | 10 Pin Socket Type |
| Operating Temperature | -10°C To 60°C |
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Outline Size | 63.0(W)* 42.5(H)* 5.0(T) Mm |
|---|---|
| Screen Size | 2.42inches |
| Backlight Technology | LED |
| Va Size | 59(W)* 32(H) Mm |
| Fpc Connect | 24PIN, ZIF Type |